15. Köy Eğitimi Süleymaniye’de - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

15. Köy Eğitimi Süleymaniye’de

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla kurulan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün köylerdeki bilgilendirme eğitimleri devam ediyor. Şimdiye kadar bir çok köyde gerçekleşen bilgilendirme eğitimlerinin sonuncusu Süleymaniye’de yapıldı.

Belediyenin veteriner hekimi Gökhan Kılıç ile Ziraat Yüksek Mühendisi Şafak Üzümoğlu, köylülere tarım ve hayvancılık konusunda bilgi vererek, vatandaşların da konuyla ilgili sorularını cevaplandırdılar. Yetkililer, şimdiye kadar 14 köyde bilgilendirme eğitimi verildiğini hedeflerinin İzmit’in bütün köylerinde bu eğitimi vermek olduğunu söylediler.

Bu arada Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün köy ziyaretleri de devam ediyor. Köylerdeki bilgilendirme eğitimlerinden ayrı olarak gerçekleştirilen ziyarette Çavuşoğlu’na köylülerle bir araya gelindi. Kırsal Hizmetler Müdürü Mustafa Şener, Ziraat Yüksek Mühendisi Şafak Üzümoğlu ve veteriner hekim Gökhan Kılıç, vatandaşlara İzmit Belediyesi’nin köylere yönelik çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdiler. Yetkililer, tarımla uğraşan köylülerin mutlaka toprak analiz yaptırmalarını da isteyerek” toprak analizi belediyemiz ücretsiz yaptırıyor. Analiz sonucuna göre ekim ve dikim yaparsanız veriminiz çok da artar” dediler. Köylüler de Başkan Doğan’a kendilerine değer verdiği için teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99