Kocaelili izciler dünya izcileriyle buluştu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kocaelili izciler dünya izcileriyle buluştu

Jotajoti etkinliğiyle global bir izci iletişim ağı kuran Kocaelili izciler, 48 saat boyunca dünyanın farklı yerlerinden beş yüz bin izciyle sohbet etti

Kocaelili izciler tüm dünyadan izcilerin katıldığı jota joti etkinliğiyle birbirleriyle iletişim kurdu. Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü İzcilik branşı olarak her yıl tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleştirilen JOTI-JOTA etkinliği bu yıl da tüm dünya izcilerini. Dünya İzcilik Organizasyonu (World Organization of the Scout Movement, WOSM) tarafından organize edilen etkinlik JOTA (Jamboree on The Air) ve JOTI (Jamboree on The Internet) olmak üzere iki kapsamda uygulanıyor. Telsiz ve internet ile birbirleriyle iletişim kuran izciler, JOTA etkinliği ile dünya izcilerinin kendi kamplarından veya lokal istasyonlarından iletişime geçerek görüşme sağlıyor.

DÜNYADAN İZCİLERLE İLETİŞİM KURULDU

Bu sene Kocaeli gençlik Hizmetleri Spor Kulübü olarak 60 izci ile İzmit kapalı spor salonunda ve İzmit Fuar alanında Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti İzmit ve Gölcük şubelerin den katılan lisanslı operatörler gözetiminde ve idaresin de ki izciler Rusya, Almanya, Ukrayna, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'den izcilerle QSO'lar yapıldı. Bunun yanı sıra İstanbul, Eskişehir, Sakarya, Yalova Ve Bolu’ da ki izci kamplarıyla temas kuruldu ve izci-izci görüşmelerinde gençler sohbet edip kendilerini, obalarını ve ünitelerini temsil ettiler. 48 saat süren etkinlik boyunca birbirleriyle sohbet ederek izcilik aktiviteleri ve anılarını birbirleriyle paylaştı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99