Başbakandan Kocaeli'ye övgüler - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başbakandan Kocaeli'ye övgüler

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gebze’de düzenlenen Terörle Mücadele Mitingi’ne katıldı. Davutoğlu, konuşmasının başında, “Kocaeli her zamanki bir farklı. Gebze bir farklı. Kocaeli’yle gurur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gebze’de düzenlenen Terörle Mücadele Mitingi’ne katıldı. Davutoğlu, konuşmasının başında, “Kocaeli her zamanki bir farklı. Gebze bir farklı. Kocaeli’yle gurur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi

AK Parti, 1 Kasım genel seçimleri öncesinde kentimizde yapacağı tek mitingi Gebze’de yapma kararı aldı. Daha önce 16 Ekim Cuma günü saat 17.00’de yapılması planlanan miting, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun aniden gelişen programı nedeniyle ertelendi. Gebze Kent Meydanı’nda miting için 5 bin metrekarelik bir alan ayrıldı. 17.00’de başlaması planlanan miting için mesai günün erken saatlerinde başladı.

BİNLERCE PARTİLİ KATILDI
Mitinge Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Cemalettin Kaflı, Mehmet Akif Yılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, eski Milletvekili Eyüp Ayar, AK Parti’nin Kocaeli milletvekili adayları ve binlerce partili katıldı.

2 BİN 500 POLİS

Bugün saat 17.00’de gerçekleştirilecek olan miting öncesinde Gebze’de adeta olağanüstü hal ilan edildi. Sivil polislerin yanında Düzce, Sakarya ve Bolu’dan gelen takviye ekiplerle birlikte 2 bin 500 resmi polis memuru da görev yapacak. Miting organizasyonunda ayrıca AK Parti İl ve Gebze ilçe gençlik kolları üyesi toplam 150 görevli de yer alacak.

ÖZEL PARK ALANI

Gebze TEM Otoyolu gişelerinden kent merkezine kadar geniş bir alan AK Parti bayraklarıyla kaplandı. Miting için ilçelerden kaldırılacak otobüsler için bin 500 araçlık bir otopark alanı oluşturuldu. Miting için 5 bin metrekarelik bir alanın ayrıldığı AK Parti’de mitinge katılım hedefi AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan tarafından 80 bin kişi olarak açıklanmıştı.

ÇANTALAR KOKLATILDI

Bölgede yer alan bütün konutlara ve görev yapan esnafa günler öncesinden Başbakanlık Koruma Şube Müdürlüğü’nden görevli polis memurlarının gelip akreditasyon uyguladığı öğrenildi. Miting alanına girişler saat 15.00’ten itibaren başlayacak, genel başkan Ahmet Davutoğlu 17.00’de kürsüye çıkacak. Öte yandan miting alanına giriş yapan gazetecilerin çantaları da arandı. Gazeteciler için ayrılan TIR’ın önünde basın mensuplarının çantaları eğitimli bir köpeğe koklatıldı.

ELLERİNİ KALDIRDI

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile birlikte saat 17.40 sularında miting kürsüsüne çıkarak halkı selamladı. Davutoğlu’nun kürsüye çıkmasıyla birlikte 11 milletvekili adayı, il başkanı Şemsettin Ceyhan, il kadın kolları başkanı Emine Zeybek, eski milletvekili Eyüp Ayar ve mevcut milletvekili Cemalettin Kaflı da kürsüye çağrıldı. Eski Milletvekili Mehmet Ali Okur’un kürsüye çağrılmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

GÖVDE GÖSTERİSİ
Kürsüye çıkan Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11 milletvekili adayının ellerini havaya kaldırarak gövde gösterisi yaptı. Büyük bir sevgi gösterisiyle karşılanan Davutoğlu, “Kocaeli her zamanki gibi bir farklı, Gebze bir farklı” diyerek konuşmasına başladı. “Kocaeli’nin Ak gençliğine selam olsun” diyerek tüm 12 ilçe teşkilatlarına selam gönderen Davutoğlu’nun konuşması sık sık gençlerin sloganlarıyla kesildi.

SEN BEN YOK
TÜRKİYE VAR

Mitingde ilk konuşan isim AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan oldu. Mitinge katılan vatandaşları selamlayan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Aynı İzmit’te yaptığınız miting gibi gözlerinizin içinde heyecan var. Sizleri takdir ediyorum. Bu meydanda huzurumuzu, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara inat, sen ben yok demek Türkiye var demek için toplandık. 78 milyonun bir ve kardeş olduğunu, bin yıllık geçmişimiz olduğunu, Malazgirt’te beraber kazandığımızı, İstanbul’un surlarında beraber öldüğümüzü haykırmak için buradayız. Milletimizin üzerindeki kirli oyunu bozmak için buradayız” dedi.

GEREKLİ DERSLER VERİLECEK

Sözlerini devam ettiren Ceyhan, “Biz 7 Haziran genel seçimlerinde milletimizin bize verdiği mesajı aldık. Ama bu mesajı almayanlar var. Terörle birlik yapanlara bu meydan cevabı verecektir. Teröristleri kınamayanlara gerekli dersler verilecektir. Tüm Çanakkale’de bize savaşanlar bir oldu yine bize saldırıyor. Bize saldıranlar ya PKK oldu ya DHKP-C oldu ya da başka başka terör uzantıları oldu. Ama bizi yıkamayacaklar. Bu millet her şeyi görüyor” dedi.

HEY GEORGE VERSENE BORÇ
İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın ardından kürsüye Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu geldi. Karaosmanoğlu, “Sizlere hizmet etmek bize büyük gurur veriyor. 12 yıldır Gebze’ye ve Kocaeli’nin her köşesine hizmet ediyoruz. Önümüzde üç buçuk yıl daha var. Gece gündüz demeden sizlere hizmet etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Ama biz bugüne kadar Türkiye’mize tek başına iktidar olduğumuz gibi güzel hizmet yapıyoruz. Çünkü önümüzdeki lokomotif güçlü. Ülkemiz son 13 yılda çok gelişti. ‘Hey George (Corç) versene borç’ diye Türkiye bugün bir dünya ülkesi haline geldi” şeklinde konuştu.

YENİ BİR UYANIŞ
Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmadan önce mitingde son konuşan isim Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık oldu. Partilileri selamlayan Bakan Fikri Işık, “Bu muhteşem tabloyu görünce 3 Kasım 2002 seçimlerinde kendisine seçim yasağı gelmiş kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan aklıma geldi. 3 Kasım’dan önceki Gebze mitingimiz yeni Türkiye’yi müjdelemişti. Yeni Türkiye’nin işaret fişeğini Gebze meydanında yakmıştık. Kocaeli halkı partimizin kurulduğu ilk günden itibaren AK Parti’ye güçlü destek verdi. Gebze’den yeni bir uyanış başlatacağız. Siz, bu işlerin istikrarla yapıldığını çok iyi biliyorsunuz. Kim istikrarı durdurmak istese terörü besliyor. Ama biz birlik içinde yeni bir hizmet destanı yazacağız” dedi.

KALDIĞIMIZ YERDEN
Saat 17:45 sularında kürsüye gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Kocaeli her zamanki bir farklı. Gebze bir farklı. Kocaeli’yle gurur duyuyoruz. Bizi yine farklı bir şekilde karşıladılar. Emeğin, alın terinin şehri Kocaeli’yi gönülden selamlıyorum” diyerek sözlerine başladı. Davutoğlu, “Kocaeli bizi desteklediğini söylüyor. 1 Kasım seçimlerinin sonucunu Kocaeli ilan ediyor. Hizmetlere devam edeceğiz. Vatandaşımızla iç içe kaldığımız yerden devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

TERÖRLE MÜCADELE

Sözlerini devam ettiren Başbakan Davutoğlu, “Bizim karşılarımızdakiler denizin içinden metro geçiren Türkiye’yi, güçlü bir Türkiye’yi, dünyada söz sahibi olan Türkiye’yi istemiyorlar. Bu sebeple bizi 17-25 Aralık operasyonlarıyla, gezi parkı eylemleriyle, paralel çeteyle denediler. Ama başaramadılar. Şimdi de terörle bunu deniyorlar. Yine askerlerimize saldırdılar ve gencecik fidanlarımızı şehit ettiler” dedi. Davutoğlu, konuşmasının bu bölümünde ara vererek şehitler için Fatiha okudu. Daha sonra ise terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini ifade etti.

BLOKLARI YERLE BİR ETTİK

Davutoğlu, “Türkiye’nin yegane umudu AK Parti’dir. Bu ülke için siyaset yapanları görüyorsunuz. Akıllarınca terörü kullanarak bize vurmaya çalışıyorlar. Ülkeyi kargaşa içinde gösterip, seçim mühendisliği yapıyorlar. En ufak bir delilleri olmadan askerlerimizi ve polislerimizi zan altında bırakmaya çalışıyorlar. 7 Haziran’dan bu yana bunların gerçek yüzleri ortaya çıktı. Millet gidin uzlaşın dedi. Bunlar koalisyondan kaçtı. CHP, halkın iktidarı verdiği AK Parti’den bunu çalmaya çalıştı. Gittiler AK Parti’ye blok siyaset diye bir şey çıkardılar. Ama biz o blokları da yerle bir ettik” dedi.

HER ŞEYE HAYIR DİYOR

Muhalefet partilerine yüklenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Sırf AK Parti olmasın diye birbirlerine başbakanlık vermeye çalıştılar. CHP lideri çıkıp MHP lideri Bahçeli’ye başbakanlık veriyor. Başbakanlığı millet verir. Sen millet iradesini çalamazsın. Gerçi Sayın Bahçeli başbakanlığa da hayır dedi. Zaten Bahçeli her şeye hayır diyor. MHP tabanı gidin koalisyon yapın dedi. Bahçeli bunu görmezden gelerek sorumluluk almaktan kaçtı. Şimdi sıra millete geldi. Millet Bahçeci’ye hayır diyor. Bir de Devlet Bahçeli eline almış bir çanta her şeyimiz hazır bunun içindeydi diyor. Madem öyle neden bize o çantanın içindekileri koalisyon için görüşmeye geldiğimizde bize göstermediniz. Direk hayır dediniz. Bu işler şov yapmayla olmaz” diye konuştu.

MÜSVEDDELER

Davutoğlu, “Ankara’da yaşanan patlamanın ardından daha biz yaralılarımızı hastanelere taşımaya çalışırken devleti, hükümeti ve bizleri katil diye yaftalamaya çalışan siyasilerden hayır gelir mi? Bu müsveddelerden millete hayır gelmez. Biz devletimize, polisimize katil demek yerine tek bir sesle teröre karşı birlik olmamız gerekiyor. Biz bugüne kadar 13 yılda söylediğimiz her işi başardık. bundan sonra da tüm taahhütlerimizi bir bir yerine getireceğiz. Milletimiz bize güveniyor” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99