MOBESKO ve Metro’dan ‘Ortak proje’ye ilk adım - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

MOBESKO ve Metro’dan ‘Ortak proje’ye ilk adım

MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk, ‘Ortak proje’ kapsamında ilk ziyaretini Metro Toptancı Marketi ile yaptı

MOBESKO yöneticileri önceki gün Metro Toptancı Market yöneticileri ile bir araya geldi. MOBESKO ile komşu olan Metro’da yapılan ziyarette MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk, Genel Müdür Tekin Gürlek, İdari Müdür Mustafa Koç, Metro İşletme Müdürü Hikmet Aktaş ve İşletme Müdür Yardımcısı Yunus Topal yer aldı. Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda ilk konuşmayı Baştürk yaptı.

İŞÇİ BULMAKTA ZORLANIYORUZ

MOBESKO hakkında bilgi veren Baştürk, “Tüketici ile buluşturduğumuz ürün modellerimizin, sunumu ve kalitesini arttırarak yenilikçi olmaya çalışıyoruz. Müşteri memnuniyetine önem veriyoruz. Kocaeli iş imkânların fazla olduğu ve dolayısıyla işsizliğin de az olduğu bir il. MOBESKO’da çalışan ücret ortalaması en az 2 bin TL. Buna rağmen biz MOBESKO’da çalıştırılmak üzere eleman bulmakta zorlanıyoruz” dedi.

ORTAK ENERJİ, ORTAK PROJE

MOBESKO ve Metro’nun ortak sorunu olan köprülü kavşak çalışmasının son durumunu Metro Müdürü Aktaş ile paylaştı. Metro ile ortak projelerde yer alabileceklerini de vurgulayan Baştürk, “Birlik olup, tek bir enerji de toplanıp, birçok projeye imza atabiliriz. MOBESKO ve Metro, farklı mecralarda aynı karede olabilir. Bölgesel reklamlar, tanıtımlar yapılabilir. Bu konuda Symboll Avm yöneticileri ile de görüşme yapacağız. Ne yapılabilir, bunu düşünelim” diye konuştu.

YILLIK BÜTÇE 76 MİLYAR EURO

Baştürk’ün ‘ortak proje’ teklifine olumlu baktığının altını çizen Aktaş, “Tam zamanında yapılan bir teklif. MOBESKO, yerleşim yeri ve şekli olarak harika. MOBESKO ile çalışmayı çok isteriz. Metro grup olarak tanıtım reklamlarımız başladı. Metro kendi sektöründe Türkiye’de ikinci. Yıllık bütçesi ise 76 milyar Euro” şeklinde konuştu.

YOL ÇALIŞMASI CİROYU AZALTTI

Yaklaşık 9 aydır devam eden köprülü kavşak çalışması hakkında konuşan Aktaş, “Metro’nun 15’inci şubesi Kocaeli’de açıldı. Bu büyük market 85 günde bitti. Bu çok kısa bir süre. Uzun süren yol çalışmaları başladıktan sonra, marketimizin cirosu azaldı. Bizde bir an önce bitmesini ve tüketicinin mağazalarımıza kolayca ulaşmasını istiyoruz” dedi. Toplantının ardından Baştürk, Aktaş’ı MOBESKO’ya davet etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99