Kadın Meclisi Üyeleri Güvenli Bir Hayat Var Eğitiminde - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kadın Meclisi Üyeleri Güvenli Bir Hayat Var Eğitiminde

İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Güvenli Bir Hayat Var Projesi kapsamındaki kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimine katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde verilen eğitimler üç gün sürdü. İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri eğitimi tamamlayıp sertifikalarını aldı.
Kadına yönelik şiddetle mücadelede yerel ve ulusal sivil toplum kuruluşlarının kapasitesinin güçlendirilmesi hibe programı kapsamında, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Kocaeli Şubesi’nin proje sahibi olduğu, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen “ Güvenli Bir Hayat Var- There is a life” projesi Kocaeli, Sakarya ve Düzce illerinde yürütülüyor. Projenin genel amacının, ülkemizde kadına yönelik her tür şiddetin ortadan kaldırılması için gerekli önlemlerin tüm tarafların işbirliği ile uygulamaya konulmasına katkıda bulunmak, sivil toplumun güçlendirilmesi yoluyla kadının insan haklarının korunması çalışmalarını bölge ölçeğinde geliştirmek, yaygınlaştırmak ve bu çalışmaları entegre etmek olduğu kaydedildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99