Kandıra Açık Cezaevi futbol sahası hizmete girdi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kandıra Açık Cezaevi futbol sahası hizmete girdi

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Kocaeli Açık Cezaevi Futbol Sahası” törenle hizmete girdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra’da bulunan Kocaeli Açık Cezaevi Kurumu’nda inşa ettiği sentetik çim halı futbol sahası törenle açıldı. Hükümlü ve cezaevi personelinin yararlanabileceği spor tesisindeki ilk maçın başlama vuruşunu Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük beraber yaptı.

 

PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ

Cezaevi yetkililerinin talepleri doğrultusunda hayata geçirilen futbol sahası açılış töreni, hükümlüler ve teknik personel tarafından yapılan çok amaçlı hizmet binasında gerçekleştirildi. Açılışta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe, il protokolü, cezaevi yetkilileri ve çok sayıda hükümlü katıldı.

 

İNSANA YAKIŞIR HALE GETİRDİK

“Allah kimseyi cezaevine düşürmesin” sözleri ile konuşmasına başlayan Başkan Karaosmanoğlu, ”Cezaevine düşen hükümlüleri ötekileştirip bir yere varamayız. Cezaevlerini insana yakışır bir hale getirmemiz lazım. Bu doğrultuda büyük bir nüfusa sahip bu kurumumuza elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalıştık. Çevre düzenlemesi için uzun zamandır hizmet veriyoruz. Çevreyi ağaçlandırmak için de dışardan toprak getirdik. Spor mekanları oluşturduk. Şimdi açtığımız futbol sahası da cezaevinde bulunanların spor yapmasını sağlayacak“ ifadelerini kullandı.

 

YETERKİ BİRLİK OLALIM

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin genelinde olduğu gibi Kandıra’ya önemli yatırımlar yaptıklarını kaydederek, ‘’Kandıranın sahil köylerini modern hale getirdik. Kendi imkanlarımızı kullanarak vatandaşlarımıza sunduğumuz Namazgah Barajı, Kandıra’nın 100 senelik içme suyu ihtiyacını giderecek. Köylere kadar atık su arıtma tesislerini hizmete geçirdik. Daha iyilerini de yapacağız. Bizim millet olarak yapamayacağımız bir şey yok. Yeter ki bir olalım, birlik olalım” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR HER ZAMAN YANIMIZDA

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük ise Türkiye’nin en büyük cezaevi olarak toplam 3 bin hükümlüye hizmet verdiklerini ifade ederek, ”Cezaevinde bulunan hükümlülerimizi topluma kazandırmayı amaç ediniyoruz. Cezaevi eski hali ile kullanışsız bir durumda idi. Şimdi cezaevimiz hükümlülerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak halde. Bu hizmetlerimizi de Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde yaptık. Büyükşehir Belediyesi atık suyumuzun temizlenmesine dek her türlü ihtiyacımızda yanımızda oldu. Büyükşehir Belediyesi yetkililerine bu imkanları sağladıkları için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

İLK MAÇ YAPILDI

Konuşmaların ardından Başkan Karosmanoğlu ve protokol, hükümlü ve teknik personelin katkılarıyla yapılan çok amaçlı hizmet binasını gezdi. Cezaevinde çalışan hükümlülerle sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, daha sonra futbol sahasında yapılan ilk maçın başlama vuruşunu yaptı. Başkan Karaosmanoğlu başlama vuruşundan sonra Kocaeli Cumhuruiyet Başsavcısı ile birlikte kaleye penaltı atışı yaptı. Hükümlü ve protokolün yer aldığı hatıra fotoğrafı çekiminden sonra Büyükşehir Belediyesi’nin Cezaevine kazandırdığı futbol sahasında ilk maç yapıldı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99