Kavşak Kasım’da trafiğe açılıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kavşak Kasım’da trafiğe açılıyor

Goodyear Fabrikası önünde başlatılan köprülü kavşaktaki çalışmalar nedeniyle bu yıl yaz sezonunda mağduriyete uğrayan MOBESKO, kavşak ve üst geçit çalışmaları için Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüştü

Büyükşehir Belediyesi ve Kavanlar İnşaat tarafından Goodyear fabrikası önünde yapılan köprülü kavşaktaki çalışmalar nedeniyle, günlük ortalama 4 bin aracın giriş yaptığı MOBESKO, Pirelli ve Metro’nun bulunduğu yan yolun aylardır kapalı olması çevre esnafını isyan noktasına getirmişti. D-100 Karayolu üzerinden giriş yapılayamayan yan yolun yanı sıra çalışanların karşıdan karşıya geçebileceği üst geçit olmaması da sorunların başında geliyor.

 

BAŞKANLA GÖRÜŞÜLDÜ

MOBESKO Yönetim Kurulu, önceki gün Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüştü. Yapılan ziyaret programında MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk, Yönetim Kurulu Üyeleri Şenol Başoğul, Sebahattin Akpolat, Ramazan Çokal, Mustafa Tekdoğan, Ramazan Başoğul, MOBESKO Genel Müdürü Tekin Gürlek ve İdari Müdür Mustafa Koç hazır bulundu.

 

KAVŞAK TRAFİĞE AÇILIYOR

MOBESKO Yönetimi, esnafın ve çalışanlarının mağduriyetini gidermek adına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşme yaptı. Köprülü kavşak çalışmasındaki son durumu Karaosmanoğlu’na soran MOBESKO Yönetimi, çalışmanın bir an önce bitmesini, kış aylarında çalışanların mağdur olmamasını istediklerini dile getirdi. Karaosmanoğlu ise, köprülü kavşak ve güney yan yolun Kasım ayının ilk haftasında trafiğe açılmasını hedeflediklerini açıkladı.

 

ÜST GEÇİT SIKINTISI

D-100 Karayolu İzmit-Köseköy istikametine doğru güney yan yol üzerinde bulunan MOBESKO’nun bir diğer sorunu ise üst geçit. Bu konuda hakkındaki sıkıntılarını bir kez daha dile getiren MOBESKO Yönetimi, “MOBESKO çalışanları, özellikle bayanlar akşam karanlığında D-100 karayolu üzerinde beklerken sıkıntı yaşıyor. Bu bölgede üst geçit ve durak olması şart” şeklinde konuşarak, Karaosmanoğlu’dan bu konuda destek istedi. Karaosmanoğlu ise yapılandırma projesinin Ekim ayında biteceğini, çalışmalara başlanacağını belirtti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99