Assan Alüminyum istikrarlı büyümesini devam ettiriyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Assan Alüminyum istikrarlı büyümesini devam ettiriyor

ALUEXPO 2015’te ziyaretçileriyle buluşan Assan Alüminyum, açıkladığı 2015 büyüme oranlarıyla sektördeki lider konumunu koruduğunun altını çizdi. Şirket fuarda ürün yelpazesine eklediği yeni alüminyum boya yüzeylerini tanıttı.

İstanbul, 12 Ekim 2015- Türk alüminyum sektörünün lider kuruluşu Assan Alüminyum, 8- 10 Ekim tarihleri arasında yapılan ALUEXPO 4. Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı’nda iş ortakları ve paydaşları ile buluştu. Şirket, fuarın en büyük standında ağırladığı ziyaretçileriyle 2015 yılına ait güncel şirket ve ürün bilgilerini paylaştı. Assan Alüminyum 2015 yılının ilk 9 ayında cirosu yaklaşık 530 milyon ABD Doları olan şirketin satışı tonaj bazında ise yüzde 5.3 yükselerek yaklaşık 180 bin ton oldu.

Kibar Holding COO’su Haluk Kayabaşı, şirketin ilk 9 aylık performansını şöyle değerlendirdi: “Assan Alüminyum Türkiye’de toplam yassı alüminyum üretiminin yarısından fazlasını karşılayarak sektörün lideri konumundadır; dünyada ise sürekli döküm üretim teknolojisine öncülük etmektedir. Bu sayede 2015 senesi için belirlemiş olduğumuz yaklaşık 243 bin tonluk satış hedefimize doğru kararlı adımlarla ilerliyoruz. Yıl sonunda toplam satışlarımızı önceki seneye oranla yaklaşık yüzde 7 artırmış olacağımızı öngörüyoruz. Bu artışla beraber kapasite kullanımımızı yüksek seviyeye ulaştırmış olacağız. İnovatif ve müşteri odaklı yaklaşımımızla da ülkemizde ve uluslararası pazarlarda ürün ve hizmet kalitemizi daha da geliştirerek fark yaratacağımıza inanıyoruz.”

Ayrıca Haluk Kayabaşı şirketin 2013 senesinde faaliyete başlayan alüminyum boyama tesisinde üretimin her geçen gün arttığını kaydetti: “Senede 60 bin ton üretim kapasitesine sahip olan boyalı tesisimiz, Avrupa’nın en modern ve en büyük rulo boyama tesislerinden biridir. Ürün yelpazemizi müşteri ihtiyaçlarına yönelik genişletmekteyiz ve bu sayede 2015 yılında 20 bin tonluk satış gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Toplam üretimimizin yaklaşık yüzde 50’si ihrac edilecektir. 60 bin tonluk kapasitenin tamamına ise 5 sene içinde ulaşacağımızı öngörüyoruz.”

Assan Alüminyum Hakkında

Türk alüminyum endüstrisinin lider kuruluşu Assan Alüminyum, 1988 yılında Kibar Holding bünyesinde kuruldu. Yassı haddelenmiş alüminyum rulo, levha, folyo üretimi ve rulo boyama alanında faaliyet gösteren ve yıllık 250.000 ton kurulu kapasitesiyle Türkiye’deki üretimin yarıdan fazlasını karşılayan Assan Alüminyum, toplam üretiminin yüzde 72’sini başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere 70’ten fazla ülkeye ihraç ediyor. 2014 ISO Türkiye’nin en büyük sanayi şirketleri listesinde 55. sırada yer alan Assan Alüminyum, alüminyum folyo alanında 75 bin ton yıllık kapasitesiyle Avrupa’nın üç büyük üreticisinden biri konumunda. Aynı zamanda Assan Alüminyum ISO/TS 16949 sertifikasına sahiptir.

www.assanaluminyum.com

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99