MHP ‘den Gölcüklü kadınlara jest - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

MHP ‘den Gölcüklü kadınlara jest

MHP Gölcük İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi, yüzlerce Gölcüklü kadını Gölcük Köfteci Ramiz’de düzenlediği kahvaltıda ağırladı.

MHP Kocaeli İl Başkanvekili Hüseyin Çakıroğlu, MHP Gölcük İlçe Başkanı Hüseyin Çıldır, MHP Gölcük İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Adnan Özdere, MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Dicle Akın ,MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Kürşat Sönmez, MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Derya Çavdar ve MHP Gölcük Kadın Kolları Başkanı Gülay Ozantürk ’ün katılımıyla gerçekleşen kahvaltıda yüzlerce partili ve partili olmayan kadın Gölcük Köfteci Ramiz’de buluştu. Adayların tanıtılması ve MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan’ın konuşmasıyla devam eden program Kur’an tilaveti ile son buldu.

“ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ”

MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Derya Çavdar, “Ülke olarak dipsiz bir kuyuda olduğumuz için zor günler görüyoruz. Hepimiz bir anneyiz ve evlat acısı ile sınanmak istemiyoruz. Ama görüyoruz ki her gün duymaya alışık olduğumuz şehit haberleri ile her eve ateş düşüyor. İşte bu acıya dur diyecek tek çare Milliyetçi Hareket Partisi’nin sağlayacağı milli iktidar ile olacaktır. Siz bayanlar, bir evin sorumluluğunu taşıyan cefakar insanlarsınız. Ben de bir anne olarak çocuğumun geleceğini düşünmek için çalışıyorum. Bunun için “Ülkenin Geleceğine Oy Ver” diyerek bu yola baş koyduk. Sizlerden destek istiyoruz.” dedi.

“GENÇLER OLARAK HAREKETE GEÇMEMİZ LAZIM”

MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Kürşat Sönmez, “Ben 1987 Gölcük doğumlu Gölcüklü bir esnafım. Bir dönem Gölcük Ülkü Ocağı başkanlığı yapmış ülkücülüğü kardeşlerime aşılayan biriyim. Ülkemiz hızlı bir şekilde kötü bir sürece gidiyor. Buna engel olmak için elimizden gelenini yapıyoruz çünkü, ileride engel olmamız zorlaşabilir. Bu seçim her şeyi belirleyecek bir seçim. Gençler olarak harekete geçmemiz lazım. Çünkü geleceğimizi düşünen bir MHP’nin karşısında, geleceğimizi köreltmeyi amaçlamış bir AKP var. Bir varoluş savaşında kendimizi bulduk. Bunun bir nevi Kurtuluş Savaşı olduğunu kimse unutmasın.” dedi.

“KAYGIMIZ VATAN KAYGISI”

MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Dicle Akın, “Adaylık sıramı mesele etmeden, oy kaygısına girmeden kendimi meydanlarda buldum. Çünkü kaygımız oy değil, vatan kaygısıdır. Kural tanımaz bir cehalet zihniyeti ile savaşmak kolay değildir. Partimiz adına sizlerden destek ve oy istiyoruz. İyi şeyler kazandıracağımızın ve bu konuda başarılı olacağımızın garantisini vererek sizlere geldiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.

“BİRİNİN İNADI YÜZÜNDEN SEÇİME GİDİYORUZ”

MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, “Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, siz kadınların hassas olduğu bir gerçekle, evlat acısıyla sınanan bir sürecin içine girdik. 157 eve ateş düştü, 157 ana evladının mezarı başında ağladı. Bunun 13 yıldır değişmeyen AKP zihniyeti bunun en net sorumlusudur. Bu gerçeği göz önünde bulunduran halkımızın doğru tercihte bulunacağını umuyorum.3 yılda halkı yanıltarak “Çözüm süreci” adı altında gerçekleşen çözülme süreci, şuanda oluşan kaosun en büyük sebebidir. Bizim ihanet pazarlıklarına destek çıkmamız demek, Milliyetçi Hareket Partisi’nin dava çizgisinden ayrılması demektir. Her vatandaş MHP’nin her şeye hayır diyerek AKP koalisyonuna soğuk baktığını bize söylüyor. MHP koalisyon görüşmelerine girmeden ilk günden neticeye bağladı, CHP gibi 32 gün başka meseleleri konuşup oyalanmadı. Asıl her şeye hayır diyen MHP yerine her şeye evet diyen CHP konuşulmalı. Bir partinin çizgisi veya prensibi olmalı. Kısacası MHP oyalanma oyununa düşmedi. AKP’nin “Dışarıdan destek verin.” veya “Seçim hükümeti kuralım.” şeklindeki teklifler bize mantıksız geldiği için kabul etmedik. Halkın AKP’yi iktidar kabul etmediği durumda biz neden onları iktidar yapalım? Sürekli seçime giderek bir yere varılmıyor ama bir kişinin inadı uğruna erken seçimde kendimizi bulduk.”dedi.

“1 KASIM’DAN SONRA KÖTÜ GÜNLER BİZİ BEKLİYOR”

MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, "1 Kasım sürecinden sonra ülkemizi ciddi boyutlarda tehlikeler bekliyor. Biliyorsunuz ki Rusya uçakları hava sahamızda iki kere tehdit sergiledi.Bu durumda NATO’ya birlik ve sağduyu çağrısı yaptık.Bu ne demek oluyor biliyor musunuz? NATO askerlerinin ülkeye gelip yetki sahibi olması demek.Yani her hangi bir eylemin polis veya asker tarafından müdahalesinin engellenmesi demek.Bu ciddi hata veya suçun sorumluluk kaynağı olan AKP, bunların sonunu görmüyor mu? Suriye mülteciler konusu da bizim bir diğer önemli sorunumuz.2,5 milyon Suriyeli’yi barındırıp 9,5 milyar dolar hazineden ve örtülü ödenekten masraf yaparak ülkemizi büyük zararlara yol açtık. “Türkiye sınırına yakın tampon bölge kuralım, Suriyeli mültecilere o şekilde destek verelim.” dediğimizde bize faşist demişlerdi. Şimdi de “Kurulmalıydı” diyerek sözümüze geldiler. Şimdiye kadar neredeydiniz?”dedi.

“BEN SİZİ YANILTMAM”

MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, “Birçok konuda tehlikeler bizi beklerken 7 haziranda yurtdışından gelen ihanet oylarıyla kaybettiğim milletvekilliğini geri alarak kötü günlerden kurtulmamız için elimden gelen gayreti sergileyeceğimi belirtmek isterim. Kocaeli’ne HDP’li milletvekili yakışmadı.Bu bir seçim değil, ülkenin kaderini belirleyen viraj sürecidir.Başka partiye oy vermiş bayanlara sesleniyorum. Ben sizi yanıltmam, hainleri desteklemem, karşı olurum. Kocaeli’de vereceğiniz bir oy Kocaeli’yi temsil edecek bir kişidir.Bu sözlerimle geldiğiniz için teşekkür ediyorum.”dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99