Gölcük Kent Konseyi Siyasi Parti Başkanlarıyla Kahvaltıda Bir Araya Geldi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Gölcük Kent Konseyi Siyasi Parti Başkanlarıyla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Gölcük Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri, Siyasi partilerin ilçe başkanları ve siyasetçiler Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıca Tesislerinde düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Düzenlenen kahvaltı programında Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk ve Yönetim Kurulu üyeleri, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, İlçe Siyasi Başkan ve Yöneticileri hazır bulundular.

Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıca Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Gölcük Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk, Hepimizin bildiği gibi 1 Kasım 2015 tarihinde milletvekili genel seçimleri yapılacaktır. Son zamanlarda ülkemiz, siyasi ve sosyal olarak hassas bir dönem yaşıyoruz. Hepimizi üzen olaylara şahit oluyoruz. Ülkemizde yaşanan terör olaylarının yanı sıra Suriye’de yaşanan savaştan dolayı da toplumumuz olumsuz olarak etkilenmekte. Yaşanan her türlü sıkıntı ve problemin çözümünün demokraside olduğuna inancımız tamdır, dedi.

1 Kasım 2015 Demokrasi ve Hoşgörünün Kazancı Olsun…

Kent konseyi Başkanı Metin Şentürk konuşmasının devamında, hoşgörü rejimi olan demokrasinin ana unsurlarından olan siyasi partilerin önemi gerçekten vazgeçilmezdir. Siyasi partilerimiz Türkiye Cumhuriyetinin refahı, gelişmesi ve ilerlemesi için hizmet yarışındadırlar. Kent konseyleri merkezi yönetim, yerel yönetim, üniversite, sivil toplum örgütleri, sendikalar, muhtarlar ve siyasi parti temsilcileri gibi kentin farklı birçok dinamiğini bünyesinde barındıran demokratik bir platformdur. Siyasetler üstü bir anlayışa sahip olan bu yapılar, kente ait her türlü konunun konuşulduğu, çözüm önerisi üretildiği yerlerdir. Gölcük her zaman köklü siyaset ve demokrasi kültürü ile çevresine örnek olmuş bir kenttir ve böyle olmaya da devam edecektir. Gölcük halkı olarak siyasi partilerimizin sayın yöneticilerine icra ettikleri seviyeli siyasetten dolayı teşekkür ediyorum. Neticede bir hizmet yarışı olan bu seçimlerde her partimize demokrasi sınırları içerisinde başarılar diliyor, yapılacak olan 1 Kasım Milletvekili Seçimlerinin Gölcük’te ve ülkemizde huzur ve barış ortamında gerçekleşmesini temenni ediyorum, diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99