ŞAMPİYONLUK KIL PAYI KAÇTI - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

ŞAMPİYONLUK KIL PAYI KAÇTI

2014 yılında Türkiye ikincisi olan Kadir Erbay oldu. 2015 yılında şampiyonluğu çok az bir farkla kaçırdı ve yine sezonu Türkiye ikincisi olarak tamamladı

Şampiyon Motosikletçimiz Kadir Erbay’ın 9 yaşındaki oğlu Kadir Erbay sezonun 5.ayak yarışında kürsüye çıkmayı başardı, bu sonuçla küçük Erbay genel klasmanda Türkiye ikinciliğini garantiledi. Hafta sonu UŞAK Belediyesi yarış pistinde düzenlenen Türkiye Süpermoto Şampiyonasının 5. ayak yarışı birbirinden heyecanlı yarışlara sahne oldu. 3-4 Ekim 2015 tarihinde Türkiye motosiklet federasyonunun düzenlemiş olduğu Uşak Belediyesi Yarış Pistinde Türkiye Süpermoto Şampiyonası 5. Ayak yarışında Süpermoto A, Süpermoto B, Süpermoto S3, Süpermoto Gençler 85 cc ve Süpermoto Minikler 65 cc ve 50cc kategorilerinde 53 sporcu katıldı. Usta yarışçıların yanı sıra 50 cc yarışında ilimizi temsil eden küçük Erbay’ın yarışı, yarış severlere büyük heyecan yaşattı..

2012-2013 ve 2014 yıllarında ilimizi başarıyla temsil eden,SBKS 1000cc sınıfında iki Türkiye Şampiyonluğu bir Türkiye ikinciliği ve Avrupa üçüncülüğü bulunan motosiklet yarışçımız kadir Erbay’ın oğlu kadir de 3-4 Ekim tarihlerin Uşak Belediyesi Yarış pistinde yapılan Türkiye Süpermoto Şampiyonasının 5.Ayak yarışında minikler 50cc kategorisinde kürsüye çıkarak Türkiye ikinciliğini garantiledi..
Küçük Kadir tüm yarışlarda kürsüye çıkmayı başardı. Sezonun son yarışında da küçük kadir kürsüye çıkarak gururumuz oldu.
POL POZİSYONU KADİRİN
Sıralama turlarının en hızlısı kadir 1.03.158sn derensiyle en iyi zamana imza atarak Pol pozisyonunu alarak birinci sıradan start almaya hak kazandı.
ŞANSIZLIKLAR KADİRİN ÜZERİNDEYDİ…
DÜŞMESİNE RAĞMEN İKİNCİLİĞİ ALDI…
İki etap üzerinden yapılan yarışlarda ; 1.ci etap yarışında Kadir çok iyi bir start alarak ilk sırada yerini aldı…yarışın ilk turunda talihsiz bir düşüş yaşayan kadir son sıraya geriledi…toparlanıp kalkan kadir rakiplerini yetişerek ikinci sıraya yükseldi….ilk yarışı ikinci bitiren Kadir; 2.ci etap yarışında da mekanik sıkıntılardan dolayı iyi start alamayan kadir arka sırlarda kaldı….daha sonra toparlanıp rakiplerini bir bir geçerek son turda birincilik için çok büyük bir mücadeleye giren yarışçımız geçiş imkanı bulamadı ve yarışı ikinci bitirdi.
YEDİ İKLİM KOLOJLERİNDEN KADİRE DESTEK;
İlimizin Başiskele ilçesinde bulunan YEDİ İKLİM KOLOJİ müdürü Adnan ALTUN da öğrencisinin babasını arayarak; sporcumuzun eğitim öğretimindeki başarısı ve aynı zamanda motorsporlarında küçük yaşta yapmış olduğu başarılardan dolayı gurur duyduklarını bu başarısından dolayı kendisini tebrik ederim, Başiskelemizde böyle başarılı öğrenci ve sporcuların yanında olacaklarını eğitim öğretimine destek vererek iyi bir eğitim almasını sağlayacağız; Kadirin 2015-2016 yıllarında eğitim öğretiminde okulumuzu tercih etmesi bizleri onurlandırmıştır. Bizde kendisine bundan sonraki eğitim öğretiminde gerekli desteği vererek yanın olacağız, öğrencimizi başarılarından dolayı tekrar tebrik eder başarılarının devamını dileriz..
KÜÇÜK KADİR DÜNYA ŞAMPİYONUMUZ MOTOSİKLET YARIŞÇISI KENAN SOFUOĞLUYLA BERABER
Kadirin motosiklet ile ilgili eğitimine Dünya şampiyonumuz Kenan Sofuoğluda bundan sonra destek verecek…
Kadirin babasıyla yaptığımız görüşmede babası; Kadirin Kenan abisinin yanında olması bile yeter,dünya şampiyonumuzun kadire kendisinin yanında görmek istemesi çok güzel bir şey gurur verici, Kenan abisinden eğitim alması onunla beraber olması onun yanında olması kadir için çok önemli, yaptığı işi ustasından öğrenmesi görmesi onu bu işte daha ileri gidebilmesine sebep olacaktır. Bundan sonra kadirin de çok çalışması gerekiyor. çünkü dünya şampiyonu bir eğitmeni var. Kadir 2016 yılında Türkiye ve Avrupa şampiyonalarında yarışacak…

Aynı zamanda bu şampiyonada bizlere destek veren YEDİ İKLİM KOLEJLERİ, KARAASLAN MAKİNA SAHİBİ YAŞAR İTMİŞ”e, BAŞERLER MOTORA ve Mekanikerimiz BAŞARI MOTORUN sahibi ERTUĞRUL BAŞARI ya ayrıca teşekkür ederim dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99