Oyuncaklarını alan çocuklar çok mutlu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Oyuncaklarını alan çocuklar çok mutlu

Büyükşehir’in ‘’Sana Oyuncak Getirdim’’ projesi kapsamında maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına 3 bin oyuncak dağıtıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından 2015 yılı başında başlatılan “Sana Oyuncak Getirdim” isimli sosyal sorumluluk projesi tüm hızıyla devam ediyor. Oyuncaklarına kavuşan çocukların yüzündeki, mutluluk ise görülmeye değer. Projede bu ana kadar 3 bin oyuncak dağıtıldı.

 

SOSYAL VE EKONOMİK FAYDA BİR ARADA
Sosyal Belediyecilik gereği olarak uygulanan “Sana Oyuncak Getirdim” projesinde gönüllülük esasına dayanan ve yardımlaşma duygusu çerçevesinde toplanan oyuncaklar, ekonomik yoksunluk içindeki ailelerin çocuklarına ve engelli çocuklara dağıtılıyor. Ekonomik yoksunluk içindeki ailelerin çocuklarına oyuncak dağıtılması, yardımda bulunacak ailelerin çocuklarında yardımlaşma ve paylaşma duygusunun geliştirilmesini sağlıyor. Bu proje ile sosyal ve ekonomik içerikli fayda bir arada sağlanıyor.

 

3000 OYUNCAK ÇOCUKLARLA BULUŞTU
2015 yılı başından bugüne “Sana Oyuncak Getirdim” isimli projede, alışveriş merkezleri ve okullarda binlerce oyuncak toplandı. Temizlik ve ayrıştırması tamamlanan 3 bin oyuncak Kocaeli’de yaşayan mağdur durumdaki engelli ve muhtaç ailelerin çocuklarına ulaştırıldı. Kocaeli halkı alışveriş merkezlerinde, ilköğretim öğrencileri de okullarındaki oyuncak kutularına kullanmadıkları veya yeni aldıkları oyuncakları atarak “Sana Oyuncak Getirdim” projesine katılıyor. Toplanan oyuncaklar gönüllü üniversite öğrencileri ve birim personelleri tarafından yıkanarak yaş ve cinsiyete göre ayrıştırılıp, ambalajlanıyor ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü sosyal inceleme görevlileri tarafından dağıtılıyor.

 

MİLLİ EĞİTİM PROJE PAYDAŞI
2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje paydaşı olarak 35 okulda “Oyuncak Toplama Kampanyası”na katkı sundu. Yeni eğitim ve öğretim yılının açılması ile birlikte okullarda oyuncak toplanmasına devam edilecek.

 

AVM’LER DEN KAMPANYAYA BÜYÜK DESTEK
Mekanlarında yer açarak projeye destek veren Kocaeli’deki alışveriş merkezleri (Arasta Park, Carrefour, Dolphin, Ncity, Metro, Körfez AVM, Kipa, Darıca AVM, Gebze Center, Özdilek, Koçtaş, Real) de “Sana Oyuncak Getirdim” isimli kampanyanın etkin bir biçimde yürümesinde rol alıyorlar

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99