Flaş Kocaeli

ODTÜ KYÖD’de Yeni Dönem Yeni Uygulamalarla Başladı

İlimizin önde gelen eğitim kurumlarından ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel KYÖD Ortaokulu 2015-2016 eğitim öğretim yılına her gün paylaşım saatlerinde gerçekleştirilen oryantasyon çalışmaları ile başladı.

ODTÜ KYÖD’de Yeni Dönem Yeni Uygulamalarla Başladı
İlimizin önde gelen eğitim kurumlarından ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel KYÖD Ortaokulu 2015-2016 eğitim öğretim yılına her gün paylaşım saatlerinde gerçekleştirilen oryantasyon çalışmaları ile başladı. PingPong, isim balonları, müzikli balon, alfabetik sıra, peçete gibi etkinliklerin yer aldığı ve katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerin büyük bir keyif aldıkları oryantasyon etkinlikleri öğrencilerin kısa sürede kaynaşmasını ve sene başında büyük bir sinerji oluşmasını sağladı.

28 Eylül 2015 Pazartesi günü ilköğretim haftası kutlamalarının ardından sayısal zümre öğretmenleri Haziran ayında Amerika’nın Alabama eyaletinde U.S. Space and Rocket Center, NASA’nın Marshall uzay uçuş merkezinde katıldıkları Uzay kampı hakkında 5,6,7,8.sınıf öğrencilerine bilgi verdiler. Öğrenci ve yetişkinleri birebir uygulama yaptırarak, görev tabanlı takım çalışmalarıyla, liderlik ve yaratıcı düşünme teknikleriyle fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında geliştirmeyi amaçlayan çalışmalar öğrencilerle paylaşıldı. Çalışmalar, astronot ve uluslar arası uzay istasyonları tur simülasyonlarını, derslerde yapılabilecek etkinlikleri, mekiklerde kullanılan yakıtları, yalıtkan maddeleri, roket kalkışlarını, uçuş yarışmalarını içermekteydi. Bu deneyimlerden sonra geçen yıl İzmir’de bulunan Uzay Kampı Türkiye’ye yapılan gezi ve burada yapılan etkinliklerle ilgili bilgiler verildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99