Ellibeş, Gölcük At Bakım ve Konaklama Tesisini İnceledi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Ellibeş, Gölcük At Bakım ve Konaklama Tesisini İnceledi

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Geleneksel sporlarımızdan olan Rahvan At Yarışlarının düzenlendiği alanda, yarışmaya iştirak edecek Atçıların Yarış süresince kullanmaları için yapılan Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisini gezdi.

Gölcük Belediyesi Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisinde atların kalabileceği 40 adet at bakım evi, misafirlerin konaklayabileceği misafirhaneler, kafeterya, mutfak, wc, banyo ve toplantı salonundan oluşmaktadır. Türkiye genelinde az sayıda bulunan Tesisimizin en modern görünümlüsü Gölcük’ümüze kazandırılmıştır.

Gölcük’e kazandırılan Rahvan At ve Bakım Konaklama Tesisini gezen Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Geleneksel sporlarımızdan olan Rahvan At Yarışları Gölcükte uzun yıllardır Belediyemizin bünyesinde yapılmaktadır.Türkiye nin çeşitli illerinden gelen rahvan yarış severlerin atlarını barındıracağı ve kendilerin de kalacağı bir mekan olarak yapılan Tesisimiz, ilk sınavını başarıyla tamamlamakla birlikte, yarışmaya iştirak eden Rahvan Atçıların beğenisini kazanmıştır. Ayrıca Tesisimiz gelecek nesillere bu sporu yaşatmak adına eğitim amaçlı olarak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99