Ceyhan'dan önemli açıklamalar - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Ceyhan'dan önemli açıklamalar

12 ilçenin dosyasının yer aldığı SKM çalışmasını anlatan Başkan Ceyhan, Plan ve programları çalışıyoruz. Dersimize çalıştık. SKM buna göre yönlendirme yapıyor. Bu çalışmalar inşallah sonuç verecek” dedi

AKP’de dün açıklanan seçim beyannamesinin ardından AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan sabah 09:00’da milletvekili adayları ile parti binasında bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Milletvekili Adayları Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, Cemil Yaman, Halit Çokan, Erkan Aksoy ve Şener İnce katıldı. Bel fıtığı olan Ayşe Müge Olşen ise rahatsızlığı sebebiyle katılım gösteremedi. Yaklaşık 1 buçuk saat süren toplantının ardından Başkan Ceyhan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ceyhan basın açıklamasında 11 Ekim Pazar günü Antikkapı Restorant’ta il danışma meclisi ile milletvekili aday tanıtımını 16 Ekim Cuma günü ise miting yapacaklarını söyledi.

 

BAYRAK KONUSU

Terör ile mücadele eden ve şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Ceyhan, "Türkiye terör ile mücadelesini sonu kadar sürdürecek” dedi. Vali ile yapılan il başkanları toplantısından bahseden Ceyhan, "İl başkanları olarak bizlere söz verildi. Partilerin tamamına yakını katıldı. İlk sözü il başkanı olarak ben aldım. Bu seçim kampanyasını daha sükunet ile birbirimizle daha iyi ilişkiler için yapalım temennisinde bulundu. İl ve ilçe binalarına parti bayraklarını asmayalım, müzik yapmayalım, stant açmayalım dedi. Maalesef diğer partiler seçim kanununda belirtilen hakları kullanmak istediklerini ve bayrak asacaklarını söylediler. Ben bayrak konusunu en iyi yapan il başkanı ve teşkilatı olarak bu teklifte samimiydim. Çevre bilincine ve gereksiz harcamalara karşı bir öneri yaptım. Ama ortak karar bayrak asma şekilde oldu” dedi.

 

BEYANNAME BAHSİ

4 Ekim’de Ankara’da yapılan seçim beyanname sunumuna katıldıklarını söyleyen Ceyhan,”7 Haziran seçimlerinde halkımızın bize verdiği mesajı çözmek için elimizden geleni yapacağımız her fırsatta söyledik. Genel merkezimizce ülkenin geleceği ve ekonomisi için çalışma yaptığını Türkiye’nin beklentilerine uygun bir beyanname oldu. Bu emeği ortaya koyan herkese teşekkür ediyorum. CHP’nin beyannamesi bir önceki beyannamenin aynısı olduğu ve hayallerle dolu olduğunu gördük. Ülke gerçekliği ile akası olmayan beyanname karşımıza çıktı. Söylenecek bir söz yok. Demirtaş’ın açıkladığı beyannamede birkaç konu ülke hassasiyetini derinden yararlanıyor. Özellikle terör ile mücadele, askerlikle ve Ermeni soykırımı ile ilgili söylemleri ne kadar tehlikeli olduğu gözüküyor” ifadelerini kullandı.

 

ADAYLAR TANITILACAK

“Asgari ücret Türkiye’nin gerçekliğine göre hazırlanmıştır” diyen Ceyhan, İşçilerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Beyannamede bol keseden atmak yok. Toplumun her kesiminin girişimciliğe özendirilmesi noktasında önemli destek var. Çiftçilerimize önemli destekler verdik. Taşeron işçilerimiz belli periyotlar dahilinde kadroya alınacak. Bu kentte yaşayan herkesin beklentilerini karşılayan bir beyannamedir. 11 Ekim Pazar günü Antikkapı Restorant’ta il danışma meclisimizi yapacağız. Aynı format ile yapılacak. Milletvekili Adaylarımız tanıtılacak. Bakan Işık beyanname hakkında konuşacak. 16 Ekim Cuma günü ise miting yapılacak. Öğlenden sonra yapılması planlanıyor” açıklamasında bulundu.

 

EĞİTİM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

SKM çalışmasından bahseden Ceyhan, "12 ilçenin dosyası var. Plan ve programları çalışıyoruz. Bu bağlamda her ilçenin her mahallesinin listeleri var. Mahallede ki STK’ların bilgileri. Mahalle istişare heyetlerinin bilgileri yer alıyor. Her ilçe seviyesinde bu çalışmaları tamamladık. Bu çalışmalarının her birinin milletvekili adaylarına ve SKM’lere dağıttık. Bu seçimde çalışacak ne kadar kişi varsa onla irtibata geçebilecek. Bize çok faydalı olacak. Hangi mahallede 7 Haziran seçiminde yüzde kaç oy aldık. Seçmen sayılarındaki artışlara varana kadar titiz çalışmalar yaptık. Oy düşüşümüze kadar her şeyi görüyoruz. Dersimize çalıştık. SKM buna göre yönlendirme yapıyor. Bu çalışmalar inşallah sonuç verecek. Bu akşamdan itibaren ana kademe, kadın ve gençlik kolları kademelerinde eğitim çalışmaları başladı” dedi.

 

CHP’DE SIKINTI VAR

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva’nın istifası ile ilgili konuşan Ceyhan, "Cihat Altunyuva’nın başkanlık süresi boyunca gayretlerini gördük. Bireysel anlamda hiçbir sıkıntı yaşamadık. 25-30 gün kala CHP’nin böyle bir süreç yaşaması içlerindeki karışıklık yaşadığını gösteriyor. Yeni atanan il başkanı Cengiz Sarıbay’ı bizzat telefonla arayarak tebrik ettim. Bizler siyasetçiyiz, düşman değiliz. Seçime 28 gün kala böyle bir şey yaşanması CHP’nin kendi içinde bir bütünlük yaşamaması seçim sonucunu etkileyecek.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99