Başkan, “Bizim yolumuz milletin yoludur” - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başkan, “Bizim yolumuz milletin yoludur”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde sevginin, kardeşliğin ve tevazuunun 1 Kasım’da galip geleceğini ifade etti.

1 Kasım tarihinde yapılacak erken seçim için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu saha çalışmalarını sürdürüyor. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’la istişare kurulu üyeleri ve vatandaşlara konuk olan Başkan Karaosmanoğlu, “Bizim yolumuz milletin yoludur. Bizim yolumuz sevginin, kardeşliğin, tevazuun, kucaklaşmanın ve birleştirmenin yoludur” dedi.

EVLERE VE İŞ YERLERİNE KONUK OLDU

İstişare kurulu üyelerinden Mustafa Aşıkoğlu, Osman Yavuz, Ziya Baykara, Gıyas Bozkurt ve Ali Tosun’a ev ile işyerlerinde konuk olan Başkan Karaosmanoğlu, yaklaşan 1 Kasım seçimlerini değerlendirdi. Bu hizmet yoluna milletle beraber çıktıklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Elde ettiğimiz zaferler, milletin zaferleridir. Büyük Türkiye olma idealini varlığıyla özdeşleştiren tek partinin AK Parti olduğunu yaşadığımız şu zor günlerde herkes bir kez daha tecrübe etti. 7 Haziran seçimlerinden sonra gördük ki bu millete güçlü iktidar gerek. Bu millete AK Parti gerek. Biz sadece bize oy verenlerin partisi, sadece bizi seçenlerin iktidarı olmadık, bugün de değiliz. Biz, kendisine oy verenlerin muhabbetiyle, onların teveccühüyle yetinenlerden değiliz” şeklinde konuştu.

BİZ BÜTÜN TÜRKİYE’NİN PARTİSİYİZ

AK Partinin bütün Türkiye partisi olduğunun altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Türkiye’nin her köşesinden oy alan tek parti biziz. Kimisi kıyı şeridine sıkışmış, kimisi ülkenin bir köşesinden oy alabilmiştir. Oysa biz, Türkiye’nin 78 milyonun partisiyiz. Halkımızın içerisinde olarak bu hizmet siyasetini gerçekleştiriyoruz. Ter derdimiz var halkımızın huzurlu ve daha güzel bir şekilde yaşamalarını sağlamak” açıklamalarını yaptı.

SAMİMİ ORTAMDA FİKİR ALIŞVERİŞİ OLDU

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gıyas Bozkurt’un işyerini yaptığı ziyarette de, “Biz, Türk’ün, Kürt’ün, Arap’ın, Laz’ın, Gürcü’nün, Çerkez’in, Tatar’ın, Boşnak’ın, Roman’ın yani herkesin partisiyiz. Biz her türlü ayrımcılığı reddeden, 78 milyon insanımızın tamamını kucaklayan bir anlayışla yola çıktık. Bütün kimlikleri taşıyacak kadar geniş bir yüreğimiz var. AK gönlümüz var. Biz insanlara seçme ve tercih etme özgürlüğünü olabildiğince genişleten tek parti olduk. Biz herkesin kardeşçe yaşadığı bir Türkiye’yi yeniden inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İSTİKRAR ÇOK ÖNEMLİ

Özellikle 7 Haziran seçim sonuçlarının ardından ülkede yaşanan durumun özetlendiği görüşmede, istikrar vurgusu da ön plana çıktı. Başkan Karaosmanoğlu’da, “Döviz ve faiz bu durumu fırsat bilerek yükseldi. 1 Kasım tarihinden sonra inanıyorum ki bu durum düzelecektir. Ülkemizin gelişmesini istemeyen eller, bu topraklarda operasyon yapmak istiyorlar. Halkımız ve bizler buna asla fırsat vermeyeceğiz. Bize saldıran dış güçler ülkemizin model ve rol alınmasını istemediler. Çevre ülkelerimizin içinde olduğu durum bellidir. Çok çalışmamız gereklidir. 1 Kasım tarihi Parti işi değil dava işidir. Ülkemizde yaşanan her türlü durumu hepimizin meselesidir. Zaman çalışma zamanıdır” sözlerini sarf etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99