KTO Meclisinde Şehitlerimiz İçin Saygı Duruşu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

KTO Meclisinde Şehitlerimiz İçin Saygı Duruşu

KTO’ nun eylül ayı meclis toplantısı İstiklal Marşı ve şehitler için saygı duruşu ile başladı.

KTO Başkanı Mustafa Efe, Eylül ayı meclis toplantısı açılış konuşmasında, “Son aylarda askerimize, polisimize ve vatandaşımıza yönelik gerçekleşen ve devam eden terör saldırılarını kınıyor; şiddetle lanetliyoruz. Ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kasteden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Yine Mekke’de hac ziyaretleri sırasında yaşanan izdihamda vefat edenlerin ailelerine de başsağlığı diliyoruz. ” dedi. Körfez Ticaret Odası (KTO) Eylül ayı olağan meclis toplantısı 30 Eylül 2015 tarihinde yapıldı. Oda Meclis salonunda gerçekleşen toplantıya KTO meclis üyeleri ve meslek komiteleri üyeleri katıldı.

 

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Körfez Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, ay içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında meclis üyelerine bilgi vererek, “2015 Yılı Aralık ayında Kalite belgemiz ara denetimi gerçekleştirilecek ve bu denetimde Körfez Ticaret Odası olarak ISO 10002: Müşteri Memnuniyeti belgemizi de almak başvurumuzu yapacağız. Denetimimizi başarı ile atlatmamız sonrasında bu belgeye sahip sayılı Odalar arasında yerimizi alacağız.” dedi.

 

Ekonomimizde son dönemdeki gelişmelere de değinen başkan Efe, “Türkiye, ikinci çeyrekte sanayi ve otomotiv sektöründeki gelişmeyle yüzde 3.8 büyüdü. İkinci çeyrek büyüme rakamları açıklanan 50 ülke arasında ilk 10’da yer aldık.  Yatırımların devam etmesi ile birlikte kritik bir dönemden geçiyoruz. Küresel ekonomik belirsizliklerin sürdüğü, jeopolitik risklerin devam ettiği ve iç politik havanın seçim süreci ile birlikte hareketlendiği bir ortamda, ekonomimizin beklentileri aşarak bu oranda büyümesi oldukça önemlidir.” açıklamalarında bulundu.

Eylül ayı meclis toplantısı teklif temennilerin dinlenmesi ile sona erdi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99