Derince’de alt ve üstyapı çalışmaları sürüyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Derince’de alt ve üstyapı çalışmaları sürüyor

Derince’de hummalı bir şekilde devam eden altyapı ve üstyapı çalışmaları kapsamında içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı yenilenirken, bir yandan da dere ıslahı çalışmaları devam ediyor

Kaşkandere’de ıslah çalışması

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSÜ Genel Müdürlüğü ve Derince Belediyesi’nin ortaklaşa sürdürdüğü çalışmalar çerçevesinde Derince genelinde altyapı ve üstyapı çalışmaları devam ediyor. İlçede bir yandan içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı yenilenirken bir yandan da dere ıslahı çalışmaları hummalı bir şekilde sürdürülüyor. İSU Genel Müdürlüğü tarafından İbnisina Mahallesi’nde bulunan Kaşkaldere’nin 800 metrelik yan kolunun ıslahı projesi tamamlanma aşamasına geldi.

Yağmur suyu hattı yenilendi

Sırrıpaşa Mahallesi Çenedere mevkiinde bulunan sokaklarda yağmursuyu hattı da yenilendi. Uzunoğlu Sokak’tan itibaren başlatılan çalışmalar, Uygur Sokak, Dilaver Deniz Sokak’tan devam ederek Değirmenciler Sokak, Çoban Sokak üzerinden geçirilen bin 200’lük anahat ile Vatan Caddesi mevkiinde bulunan Çenedere’ye deşarj edildi. Gerçekleşen işlemin tamamlanmasının ardından İSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılan düzenlemeler kapsamında Sırrıpaşa Mahallesi’nde bin 593 metrelik hat, halkın hizmetine sunuldu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99