ODTÜ KYÖD OKULLARINDA İLKÖĞRETİM COŞKUSU - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

ODTÜ KYÖD OKULLARINDA İLKÖĞRETİM COŞKUSU

“İlköğretim geleceğin temelidir. İlköğretim davası, insan olma, ulus olma davasıdır. İlköğretimin değerini her yurttaşa anlatmak ulusal bir görevdir.” Bilinciyle davranan ODTÜ KYÖD okullarında İlköğretim Haftası kutlandı. Küreselleşen dünyada etkin, öz benliği gelişmiş, problem çözme ve karar verme becerileri ile donanmış bireyler yetiştirmeyi amaç edinen okulumuz, yeni eğitim öğretim yılını coşkulu bir törenle kutladı.

Törene KYÖV Kurucu Vakıf Başkanı Şerif Ünan, Başkan Yardımcısı Cihat Uçar, KYÖV Vakıf Üyesi Reşat Keçeci, Okul Kurucu Temsilcisi Ufuk Topaloğlu, Okul Müdürü Güler Telli, okul öğretmenleri, okul öğrenci ve velileri katıldı. Okul Konferans Salonunda gerçekleşen törende, okul müdürü Güler Telli yaptığı açış konuşmasında eğitimin vitrinine değil özüne yönelik çalışmalara verdikleri önemin altını çizdi. KYÖV Kurucu Vakıf Başkanı Şerif Ünan konuşmasında okulun elde ettiği akademik ve sosyal başarılardan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve bu başarıda emeği olan herkese teşekkür etti.

İlköğretim okul korosu tarafından okul marşlarını seslendirilmesinin ardından s. Sınıf öğrencileri Kerem Özcan ve Nil Tuana Sivrikaya şiirlerini okudular.

Kutlama sonrası öğrenci, öğretmen, idareci ve velilerin gözlerinden bilgi yuvalarına geri dönmelerinin mutluluğu okunuyordu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99