PIRELLI’DEN AİLELERE KONFERANS - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

PIRELLI’DEN AİLELERE KONFERANS

Türk Pirelli ‘İş Güvenliği ve Çevre Haftası’ kapsamında çalışan ve ailelerine yönelik ‘’Zihin Gücü ve Ergen Piskolojisi Konferansı’ gerçekleşti.

İlimizin önemli sanayi kuruluşlarından olan Türk Pirelli Fabrikası’nın dünyadaki diğer Pirelli fabrikalarıyla aynı anda kutladığı ‘İş Güvenliği ve Çevre Haftası’ heyecanına aileler de ortak oldu. Pirelli tarafından gerçekleştirilen ‘’Zihin Gücü ve Ergen Piskolojisi Konferansı’na çalışanlar ve ailerleri katıldı. Mali Müşavirler odasındaki konferans ,bilgilendirme açısından oldukça güzeldi.

Pirelli Fabrika Direktörü Hakan Yalnız, İş Güvenliği ve Çevre Müdürü Can Alataş açılış konuşmalarında iş güvenliğinin önemini, çalışanların iş yerindeki fiziki çevre şartları sebebiyle maruz kaldıkları sağlık sorunları ve mesleki risklerin ortadan kaldırılması veya azaltılmasına yönelik alınan tedbirlerin altını çizerken, Türk Pirelli’de önce insan, sağlık ve iş güvenliği ile haraket ettiklerini vurguladılar. Yalnız ve Alataş, konferansa katılan fabrika çalışanları ve ailelerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Konferansta sosyolog Nedim Güzel, zihin gücünün doğru kullanıldığında bir çok şeyin başarılabileceğini örnekleriyle anlatırken, katılımcılarla beraber görsel bir sunum da gerçekleştirdi.

Anadolu Sağlık Merkezi Uzman Psikolog Doktoru Zafer Atasoy ise, aile yapısında ergen iletişimi konusunda bulunurken en önemli unsurun ‘’sevgi’’ olduğunu ve her sorunu çözdüğüne dikkat çekti. Türk Pirelli Fabrika kalite binasında organize edilen etkinlikte ise iş yeri hekimlerinden Olcay Doğramacı tarafından fabrika çalışanlarına ve ailelerine, evde ve işyerinde karşılaşacakları bir olay esnasında nasıl bir ilk yardım yapmaları gerektiği konusunda uygulamalı olarak bilgiler verildi. Konuşmaları sonrası Nedim Güzel ve Zafer Atasoy’a Türk Pirelli Fabrika Direktörü Hakan Yalnız ve İş Güvenliği ve Çevre Müdürü Can Alataş tarafından katılımları nedeniyle çiçek verildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99