Başkan Bulut’tan öğrencilere müjde - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başkan Bulut’tan öğrencilere müjde

2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle düzenlenen İlköğretim Haftası etkinlikleri Derince'de yer alan Sırrıpaşa Ortaokulu’nda yapıldı. Başkan Bulut, yılsonunda ilk 4’e girerek okullarını dereceyle bitiren ilk, orta ve lise öğrencilerini bisikletle ödüllendirecek

Protokol öğrencilerin yanında

Ülke genelinde olduğu gibi Derince’de de eğitim-öğretim yılı başlangıcı nedeniyle düzenlenen İlköğretim Haftası etkinlikleri coşku içerisinde gerçekleşti. Derince’deki İlköğretim Haftası kutlamaları için Sırrıpaşa Ortaokulu’nda bir program tertip edilirken etkinliğe Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, Kaymakamlık daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler yoğun ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende okul bünyesinde eğitim gören öğrenciler de hazır bulunarak, ilk günün heyecanını yaşadı.

Konuşmalar yapıldı

Açılış töreninde ilk konuşmayı 7-C sınıfından Buse Gizem Halıcı yaptı. Okul Müdürü Ziya Akça yaptığı konuşmasında, “Yurdumuzu yükseltmek ulusumuza, ailemize yararlı olabilmek ve kendimiz için bir gelecek sahibi olabilmek için tek yolun okumak ve çok çalışmak olduğunu hiç aklımızdan çıkarmayalım.” diye belirtti. Akça’nın konuşmasını ardından kürsüye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır çıktı. Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlar getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan Karabayır, Derince’deki okullar hakkında teknik bilgi verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Karabayır’ın konuşmasının ardından 7-B sınıfı öğrencilerinden Muhammet Emin Usta, “Okulum” adlı şiiri okudu. Sırrıpaşa özel eğitim sınıfı öğrencilerinden Mehmet Anıl Koçak’ın “Açıldı Okulumuz” adlı şiiri okuması katılımcılardan büyük alkış aldı. Öğrencilerin sergilediği halk oyunları gösterisinin de renk kattığı programda son olarak protokol sembolik olarak okul zilini çaldı ve öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, başarıyı ödüllendiriyor. İlköğretim Haftası etkinliklerine katılan Başkan Bulut, yılsonunda ilk 4’e girerek okullarını dereceyle bitiren ilk, orta ve lise öğrencilerini bisikletle ödüllendireceğini müjdeledi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99