Kocaelili Dadaşlar bayramlaştı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kocaelili Dadaşlar bayramlaştı

Kocaeli’nde yaşayan Erzurumlular Körfez’de bir araya gelerek bayramlaştı. KEDFE tarafından organize edilen bayramlaşma programına aynı zamanda Erzurumlu olan Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’de katıldı.

Körfez Erzurumlular Derneğinde yapılan bayramlaşma programına Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu(KEDFE) Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Dursun, MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu, Körfez Erzurumlular Dernek Başkanı Yavuz Göldemir, KEDFE Eski Başkanı Muhammet Şık, Darıca Erzurumlular Dernek Başkanı Sıddık Topal, Erzurum ilçe ve köy dernekleri başkanları katıldılar. Kocaeli’nin tüm ilçelerinde faaliyet gösteren ve KEDFE’ ye bağlı Erzurum Dernekleri her bayramı Kocaeli’nin farklı bir ilçesinde hep birlikte kutluyor. Bu Kurban Bayramında KEDFE’ nin bayramlaşmak için adresi Körfez oldu. Körfez Erzurumlular Derneği’nde yapılan bayramlaşma programı vatani görevini yaparken şehit edilen polis ve askerler için saygı duruşu ve şehitlerin ruhları için okunan Kuranı Kerim ve dualarla başladı. Ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi.

BÜYÜK KONGREYE DAVET VAR

Selamlama konuşmasını ev sahibi Dernek Başkanı Yavuz Göldemir yaparak başta milletvekili ve beraberindeki dernek başkanlarının bayramlarını kutlayarak birlik ve beraberlik mesajları verdi. Tüm ülke olarak acı günlerden geçtiğimizi söyleyen KEDFE Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Dursun burada yaptığı konuşmasında “Bayramlar dostlukların kardeşliğin samimiyetin egemen olduğu günlerdir. Bu mübarek günlerin kardeşliğimizi ve birliğimizi daim kılmasını yüce Allahtan diliyorum, yaptığımız ibadetlerimizi Allah kabul etsin. Geçmişteki bayramlara nazaran buruk bir bayram yaşıyoruz. Ülkemizin dört bir yanında verdiğimiz şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Bundan sonra böyle acı haberler almamayı tüm kalbimizle istiyoruz. Ülkemizin huzur ve dostluk dolu yarınlara ulaşmasını gönülden diliyoruz. Bu vatan bizim, başka vatanımız yok. Birliğimize kardeşliğimize sarılacağımız bir zaman, herkesin bu birlik ve beraberliğe sahip çıkmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı. Dursun, 11 Ekim günü yapılacak olan KEDFE’nin 5. Büyük olağan kongresi için Sabancı Kültür Merkezine tüm dadaşları davet ederek konuşmasını tamamladı.

ÜLKEMİZ İÇİN BİRLİKTE OLMALIYIZ

Dursun’ un ardından konuşan Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker tüm hemşerilerinin bayramını kutladı. Bayramın buruk geçtiğinden söz eden Şeker, terör saldırıları sonucu şehit dilen polis ve askerler için ve hac görevini yerine getirmek için kutsal topraklara giden ve yaşanan faciada yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet diledi. Birlik ve beraberlik mesajları veren Şeker, “Her dönemde Türkiye’nin büyümesi ve kalkınmasını istemeyen güçler var. Ülkemiz için daha çok birlikte olmamız sevgimizi pekiştirmemiz lazım. Burada MHP ilçe başkanı var. Hepiniz değişik siyasi görüşlere sahipsiniz buna rağmen düşüncelerimizin yüzde 90’ı aynı çıkar. Ama nedense bu yüzde 90 bırakıp yüzde on üzerinde tartışıp duruyoruz. Bu ülkemizi, milletimizi yoruyor. Bizlere düşen birlikte güç olup, birlikte hareket etmek ve yolumuza devam etmek. Bu bayramlar birlikteliklerimizin pekişmesi için bu tür organizasyonlara vesile oluyor. Nice bayramları huzurlu bir şekilde yaşamayı Allah bizlere nasip etsin.” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından tek tek birbirleri ile bayramlaşan Erzurumlular birlikte objektiflere resim verdiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99