Şehit binbaşı için tören - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Şehit binbaşı için tören

Tunceli'nin Çiçekli Köyü kırsal kesiminde güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Özel Harekat Tabur komutanı Binbaşı Yavuz Sonat Güzel için Elazığ havalimanında uğurlama töreni düzenlendi. Törenden sonra şehit Binbaşının cenazesi askeri uçak ile Ankara'ya gönderildi.

 

Kandıralı Şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel için Elazığ Hava limanında düzenlenen uğurlama törenine, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakçı, Emniyet müdürü Nihat İşlek, Jandarma Alay Komutanı Albay İlker Temel, Elazığ Milletvekilleri, askerler ile şehit Binbaşının yakınları katıldı. Ankara'dan gelen askeri uçak ile alana inen şehit Binbaşı Güzel'in eşi Burcu, annesi, babası ve yakınları şeref salonunda uğurlama töreninin başlamasını bekledi.

 

EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAKLAR

Tunceli Valisi Osman Kaymak uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, şehide rahmet aileye sabırlar dilediğini ifade ederek, "Huzur içerisinde yaşamanın bedeli maalesef hep ağır olmuştur. Bu memleketin, bu milletin şanını, şerefini, haysiyetini ayakta tutabilmek için büyük fedakârlıklar yapılmıştır ve bu yolda da binlerce şehitler verilmiştir. Şehitlerimiz bizim şahitlerimizdir. Tüm şehitlerimiz şahit olsunlar ki, güvenlik güçlerimiz bu gün olduğu gibi yarın da canları pahasına bu kutsal vatanı kararlı bir şekilde savunmaya devam edeceklerdir. Bu mücadelede şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Onlara bu alçakça saldırıları yapan vatan hainleri mutlaka en ağır şekilde cezalandırılacaklardır" dedi.

 

ANKARA'YA GÖNDERİLDİ

Şehit Binbaşı için Elazığ müftüsü Peyami Güngör'ün yaptığı duanın ardından şehidin naaşı uçağa alındı. Şehidin naşının uçağa bindirilmesinin ardından Şehidin fotoğrafı eşi Burcu Güzel'e verildi. Ayakta durmakta zorlanan şehidin eşi fotoğrafı göğsüne basarak uçağa bindi. Yapılan törenin ardından şehidin naaşı askeri uçak ile Ankara'ya gönderildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99