Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü Bükreş’i Salladı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü Bükreş’i Salladı

12-13 Eylül 2015 tarihlerinde Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılan Balkan Gençler Şampiyonasında Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü topladığı madalyalar ve aldığı başarılarla Körfezlilerin göğsünü kabarttılar.

Körfez’in Şampiyonları

1925 yılında kurulan ve uzun yıllar büyük başarılara imza atarak birçok milli sporcu yetiştiren Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü, bugüne kadar aldığı başarılarla Körfez’i temsil etmenin yanı sıra Türkiye’yi uluslararası müsabakalarda temsil etmeye devam ediyor. Körfez Belediyesinin desteği ile ulusal ve uluslararası alanlarda büyük başarılar elde eden olan Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü sporcuları Romanya’nın başkenti Bükreş’te aldığı madalyalarla Körfez’e gururla döndüler.

Altın Madalyayı Körfez’e Getirdiler

Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü sporcuları, 4 ve 8 tekte birinci olarak kulüp tarihinde bir ilki başardılar. Antrenör Ümmet Subaşı öncülüğünde küreklerini suya indiren sporcular Barış Özgür, Veysel Kösedağ ve Arif Yalçınkaya yarışma sonunda büyük sevinç yaşadılar. Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü İlk kez 8 tek sınıfında birincilik kürsüsüne çıkarak altın madalyayı Körfez’e getirdiler. Balkan Gençler Şampiyonasından önce düzenlenen Türkiye Şampiyonasında da birincilik alan Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü sporcuları ülkemizin de bir numarası oldu. Alınan Türkiye Şampiyonluğunun akabinde Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü milli takıma 3 sporcu ve bir antrenörü gururla yolladı.

Coşkuyla Karşılandı

Alınan bu büyük başarıların ardından Körfez’e dönen Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü, büyük bir heyecan ve özlemle aileleri tarafından coşkuyla karşılandı. Takımın bu seviyelere gelmesinde ki en büyük etkenlerin başında gelen antrenör Ümmet Subaşı, “Takımımla gurur duyuyorum. Düzenlenen bu şampiyonaya büyük bir gayret ve azimle çalıştık ve neticesinde bu başarıyı ülkemize sonra da ilçemize getirdik. Bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız İsmail Baran’a ve beraberindekilere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Alınan başarıların baş mimarlarından biri olan Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü Başkanı İsmail Kocabaş ise, bu gurur Körfez’in diyerek alınan başarılardan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kocabaş, sporcuları teker teker tebrik ederek başarılarının devamlarını diledi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99