Toplantısıyla Açıkladı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Toplantısıyla Açıkladı

Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar Konca ve Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, basın toplantısıyla neden istifa ettiklerini açıkladı.

HDP'li Bakanlar, Neden İstifa Ettiklerini Basın Toplantısıyla Açıkladı

Seçim hükümetinde bakan olarak yer alan ve bugün görevlerinden istifa eden HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca ve İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyerek istifa gerekçelerini açıkladı. Bakanlar, "İstifa gerekçemiz, savaşın tırmandırılması ve seçim güvenliğinin mümkün olmadığı noktasında sabitlendi." dedi. Bakanlar, "7 Haziran'da Başkan yaptırmadığımızı, 1 Kasım'da tekrar Başkan yaptırmayacağız." sözleriyle basın toplantısını bitirdi.

İşte o bakanların açıklamalarının tamamı;

 

SEÇİMLERDE HDP TARİHİ BİR ZAFER KAZANDI

Bilindiği gibi, 13 yıldır tek başına ülkeyi yöneten AKP iktidarı 7 Haziran 2015'te yapılan Genel Seçimlerde Türkiye'nin tüm sandıklarında, tüm halklarımızdan tarihi bir ders almıştır. 7 Haziran seçimlerinin bütün stratejisini HDP'yi baraj altında bırakarak, gasp edilmiş sandalyelerle Anayasal çoğunluğu elde edip tek başına iktidar olarak belirleyen Saray ve AKP, ortaya çıkan seçim sonuçlarıyla birlikte unutamayacakları bir hezimetle karşılaşmışlardır. Seçimlerde HDP'nin %10 barajını yerle bir edecek şekilde %13 oy ile tarihi bir başarı kazanması, önlerine hedef koydukları 400 Milletvekilinden yola çıkarak tek başına bile iktidar olamayacakları 258 sandalye ile karşılaşmaları Türkiye siyasi tarihinde yeni bir kapının aralandığını açık bir şekilde ortaya koymuştur. Bu yönüyle 7 Haziran seçimlerinde halklarımız, tüm sorunların çözümü için siyasi partilere müzakere, uzlaşma, toplumsal barış ve TBMM çatısı altında tüm sorunların çözülmesi görev ve sorumluluğunu tanımlamıştır. Kuşkusuz hem bu mesajların hayata geçmesi hem de yeni dönemde bir Koalisyon hükümetinin kurulması, 7 Haziran seçimleri ile birlikte zorunlu bir gereklilik olarak ortaya çıkmıştır.

Başbakan: Hükümete Girmek Gibi Ayrılmak da Doğal
Başbakan: Hükümete Girmek Gibi Ayrılmak da Doğal

SAVAŞ VE DARBE KONSEPTİ DEVREYE SOKULDU

Ne yazık ki, bugüne kadar demokrasiyi sandık olarak tanımlayan, tüm anti demokratik uygulamalarını da millet iradesine dayayan Saray ve talimatlandırdığı AKP, 8 Haziran'dan itibaren 7 Haziran seçim sonuçlarına karşı tüm kamuoyunun gözleri önünde bir Savaş ve Darbe konseptini devreye koymuşlardır.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99