İbrahim Karaosmanoğlu, “İlk hedefimiz 7 milletvekili” - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

İbrahim Karaosmanoğlu, “İlk hedefimiz 7 milletvekili”

Kocaeli TV’de Ajans 9 programına konuk olan Başkan Karaosmanoğlu, 1 Kasım seçimini ve gündemin önemli konularını değerlendirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli TV’de yayınlanan İlter Yeşiltaş’ın hazırlayıp sunduğu Ajans 9’a konuk oldu. Yaklaşan 1 Kasım erken seçim sürecini ve 7 Haziran seçim sonuçlarını değerlendiren Başkan Karaosmanoğlu, önemli konulara değindi. Başkan Karaosmanoğlu ilk hedeflerinin 7 milletvekili olduğunu, bunu da alacaklarını ifade etti.

 

SANDIĞA SAHİP ÇIKAMAYAN, DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKAMAZ

İlk olarak 7 Haziran seçimlerinde bekledikleri oyu alamadınız sorusu üzerine düşüncelerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Tam beklediğimiz oyu alamadık. Bu sonucunu tüm arkadaşlarımızla analiz ettik, halkımız tarafından verilen dersi de aldık. Türkiye’nin 7 Haziran sonrası geldiği nokta ortadadır. Sandığa gitmeyen halkımız ve kendi seçmenimiz oldu. Oy vermenin ne kadar önemli olduğunu yaşadığımız sonuçla bir kez daha anladık. Sandığa sahip çıkmak namusumuzdur. Sandığa sahip çıkamayan, demokrasiye ve kendi haklarına sahip çıkamaz. Kendini, vicdanını ve ülkenin geleceğini oyluyorsunuz. Tüm vatandaşlarımız sandığa gitmeli. Bu bir görevdir. Benim oyumdan ne çıkar denmemelidir” dedi.

 

HALK AK PARTİ’Yİ İKTİDAR YAPTI

7 Haziran seçimleri sonrası koalisyon sonucunun ortaya çıkmasını nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna da Başkan Karaosmanoğlu, “AK Parti’yi halk iktidara getirdi. 7 Haziran seçileri sonrası halk bir ödev verdi ve koalisyon çalışmalarını yürüt dedi. Genel Başkanımız koalisyon çalışmalarını samimiyetle yürüttü. Özellikle MHP’nin sorumluluktan kaçtığını gördük. Bizim en rahat koalisyon yapabileceğimiz parti idi. Tabanlarımız bir birine yakındı. Ama maalesef MHP’nin lideri Devlet Bahçeli sorumluluktan kaçtı. Karşılaştığımız siyasi gelişmeler sonrası tek başına iktidar olmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha halkımızla birlikte gördük. İnanıyorum ki 1 Kasım’da AK Parti yeniden tek başına iktidara gelecektir” diye cevap verdi.

 

ÜLKEMİZ GELİŞMEKTE SEKTEYE UĞRADI

Canlı yayında 7 Haziran seçimleri sonrası çok büyük kayıplarımızın olduğunu belirten Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yaşanan terör saldırıları sonrası şehitlerimiz oldu. Bu durum bizi çok üzüntüye boğdu. Ancak terör örgütü ve işbirlikçileri ders aldı, almaya devam ediyor. Buradan bir kez daha kahraman askerlerimizi ve polislerimizi verdikleri büyük mücadeleden dolayı şükranlarımızı iletmek istiyorum. Dualarımız onlarladır. Ancak bu sonuçların ardından gelen ekonomik anlamda da büyük kayıplarımız da oldu. Yatırımların durması ve istikrarın sekteye uğraması yatırım yapacaklar için olumsuz bir hava oluşturdu. Ancak bu durum 1 Kasım seçimlerinden sonra normale muhakkak dönecektir” şeklinde konuştu.

 

AK PARTİ İLE YASAKLAR KALKTI

Milletimizin sağduyulu olduğunu ve geleceğe umutla bakmak istediğini özellikle vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Siyaset kurumu ülkemizi iyi yönetemezse maalesef Türkiye geri gidiyor. HDP’nin demokrasiye inanmış ve hakikatten Türkiye’yi kucaklayan, bayrağa saygılı ve ülkenin bütünlüğünü isteyen bir parti olmasını isterdim. Türkiye’nin her yerine hitap eden bir parti olmasını da isterdim. Bunun da ülkenin faydasına olacağına inanıyordum. Ancak HDP ırkçılık ile terör üzerine oynuyor ve doğru olmayan bir şekilde Kürt halkını istismar ediyor. Şunu belirtmeliyim ki Kürt halkı yani kardeşlerimiz en büyük faydayı AK Parti döneminde gördü. Dilini konuşamıyor, ötekileştiriliyordu. Müslüman kardeşlerimize düşman gözüyle bakılıyordu. AK Parti döneminde bu tabular yıkıldı. TRT Kürt artık yayındadır. Bu durum hayal bile edilemezdi. Geçmişte yasaklı olan ve vatandaşlarımızın büyük sorunları arasında yer inanç ve özgürlükler alanlarında birçok yasakçı zihniyet AK Parti döneminde kalktı. Eksiklik varsa bunlar da muhakkak düzeltilecektir. Ama Türkiye’nin gelişmesini ve kalkınmasını tabi ki bazı iç ve dış mihraklar istemiyor” açıklamasını yaptı.

 

ELBETTE DÜNYA 5’TEN BÜYÜKTÜR

Dünya’nın efendilerinin Türkiye’nin güçlenmesini istemediğini de söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Türkiye güçlendikçe dünya 5’ten büyüktür diyor. Onların beklediği sözler değildi tabi bunlar. İslam ülkelerinden zaten böyle cesaretli çıkış veya bir şey duyamıyorsunuz. Sinmişler ve sömürülen ülkeler hale gelmişler. Dünya’nın efendileri sömürüyor ve ses de çıkarmıyorlar. Suriye’nin durumu ortadır. İnsanların can güvenliği kalmamış, Türkiye’ye veya çevre ülkelere göç etmek zorunda kalıyorlar. Bu acı durumların yaşanmaması ve gönül coğrafyamızın huzur içerisinde olmasını istiyoruz” dedi.

 

SEÇİM SİSTEMİNDEN KAYNAKLANAN PROBLEMLER VAR

Başkan Karaosmanoğlu güçlü iktidarının önemini bir kez daha vurgularken, “Bugün bu anlayışa sahip tek kurum, AK Parti’dir. İngiltere ve Almanya seçim sistemini değiştirdiler. Bizde de seçim sisteminden kaynaklanan problemler var. 2002’de yüzde 34’le güçlü bir hükumet kurduk tek başımıza. 2015’te yüzde 41’le tek başına iktidar olamadık. Türkiye’nin şu anda siyasi durumu bu olmasaydı faiz ve döviz bu kadar yükselmeyecekti. Yatırımlar durmayacaktı. Ülkemizin üretime ve yatırıma ihtiyacı var. Bu üretim üslerinden bir tanesi de Kocaeli’dir. Bunun sıkıntılarını bizzat yaşıyoruz. 1 Kasım bu sorunların çözüldüğü gün olacaktır” diyerek düşüncelerini paylaştı.

 

KOCAELİ’DE KAYNAKLARIMIZI İYİ KULLANDIK

Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarının iyi kullanıldığını ve bütçenin birçok yatırıma dönüştüğünü de söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli, Türkiye’nin örnek bir kentidir. Büyükşehir olmanın faydasını elbette yaşayarak ve hizmet ederek gördük. Kocaeli’nin dışından gelenler bu değişimi daha rahatlıkla görüyor. Artık eski Kocaeli yok. Her geçen gün iyiye giden bir Kocaeli’nin en önemli destekçisi güçlü bir hükümettir. Bu da ülkenin kalkınmasını sağlar. Kalkınma yerelden başlar. Yerel yönetimler önemsemek ve desteklemek Türkiye’nin önünü açmak demektir” dedi. Başkan Karaosmanoğlu ayrıca, “Bütün köylerin belediye sınırları içerisine alınmasıyla önemli bir adım atılmıştı. Artık yolu olmayan köyümüz kalmadığı gibi, altyapı ve yeşil alan bakımdan da çok iyi noktalara geldik. Artık Kocaeli yaşanabilir bir kent oldu” dedi.

 

BU HİZMETLER GÜÇLÜ HÜKÜMETE BAĞLI

Genel hükümetin güçlü olmaması halinde hizmetlerin durabileceğinin altını da çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Unutulmamalı ki geçmişte 100 metre boru alacak paramız yoktu. Memurumuzun ve işçimizin maaşını vermek en büyük işti. AK Parti döneminde yerel yönetimler hizmet anlamında altın çağını yaşadı, yaşıyor inşallah yaşamaya devam edecek. Cumhurbaşkanımızın yerel yöneticiliği bilen bir insan olması bizim açımızdan da büyük bir şanstı. Biz büyük düşündük ve Büyükşehir modelimiz Türkiye’ye örnek oldu. Her yerde halkımızla birlikte olduk, isteklerine cevap vermeye çalıştık. Güzel bir konumumdayız yerel hizmetler olarak. Bütün ekibimizle birlikte vatandaşımıza kulak vermeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

SİYASETÇİLER ELEŞTİRİLEBİLİR AMA

İFTİRA VE DÜŞMANLIK OLMAMALI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtı söylemler içinde duygularını ve fikirlerini açıklayan Başkan Karaosmanoğlu, “Dünya da her lider ve siyasetçi eleştirilebilir. Ama ne kadar yerli yerinde olduğunu bakmak gerekir. Elbette eleştiri başka bir şey, iftira ve düşmanlık ve insafsızca saldırı başka bir şeydir. Vatandaş eleştirebilir. Eleştiri düşmanlığa ve iftiraya giderse bundan ülke de zarar görüyor. Ortamı gerginleştiriyor. Eleştiri, muhalefetin görevidir. Bunun yerinde ve güzel yapmak önemlidir. Aksi takdirde her şeye hayır demek, doğru bir mantık değildir. Yerel ve genel iktidarın vatandaşlarımız ve muhalefet tarafından eleştirilmesi normaldir. Ama bunun farklı noktalara taşınması ülkeye zarar veriyor. Cumhurbaşkanımız bu ülkenin evladır. Hiç ilgisi olmayan konularla saldırılıyor. Yetişmiş, çile çekerek okumuş ve bu ülkenin gerçeklerini görmüş bir liderdir. Halka bu kadar inebilen lider kolay gelmez. Cumhurbaşkanımız, “Geldiğiniz yeri ve halkı unutmayın. Hele hele fakiri fukarayı hiç unutmayın” der her zaman bizlere. Halkımızın her anında beraberiz. Derdi varsa çözümünde yanındayız. Halkımızdan kopmadığımız için yine birinci partiyiz” dedi.

 

1 KASIM ÇIKIŞ YOLUDUR

Yaklaşan erken seçim içinde Başkan Karaosmanoğlu, “1 Kasım yeni bir çıkış yoludur. Teşkilatlarımız heyecanlı ve güçlü olmakla birlikte halkımıza bu konuda güveniyoruz. Sağlam ve ahlaki temeller üzerine kurulmuş seçime en iyi hazırlanan bir numaralı partiyiz. Bu seçimde kaybettiğimiz yedinci milletvekilini alacağız” dedi. Ajans 9’da seçim hedeflerini anlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Her türlü seçmenden AK Parti oy olabiliyor. Muhafazakâr Kürt seçmenden, milliyetçi kardeşimize, muhafazakâr vatandaşımızdan, bizim değerlerimize sahip insanımıza ve ülkesinin yükselmesi isteyen her vatandaşımızın 1 Kasım’da bizlere destek vereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu. Son olağan seçimde oluşan MKYK listesini de çok güzel bulan Başkan Karaosmanoğlu, “Yüz ve kan değişikliği olmuştur. Bu nöbete gelenler daha çok çalışacaktır. Biz özümüzden hiç uzaklaşmadık. Halkın uyarısı hakkın uyarısıdır olarak görüyorum. Geleceğimiz ne olursa olsun doğrudan yanayız. Allah doğrunun yanındadır. Ülkenin gerçeklerini bilen ve bayrağının daha güzel dalgalanması için çok çalışacağız. Bütün dünyada onurlu yaşamamızın yolu 1 Kasım’da tek başına oluşan bir iktidardan geçiyor” diyerek sözlerine devam etti.

 

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ ÇOK SEVİYELİ

Büyükşehir ve meclis çalışmalarının nasıl gittiği sorusu üzerine değerlendirmelerine devam eden Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’de özellikle meclisimizde seviyeli bir durum ve kentimizi kalkındırmak için koordinasyonumuz var. Görüşülen her madde de herkesin görüşünü alıyorum. Gizli kapaklı hiçbir işimiz yoktur. Muhalefetin görüşleri bizim için önemlidir. Olumlu veya olumsuz her konuda fikirlerini alıyorum” dedi. Ulaşım noktasında da konuşan Karaosmanoğlu, “Bayramdan sonra 200 otobüsümüz gelmeye başlayacak. Bunları hatlara koyacağız. Tramvaya da başladık, süresinde hizmete alacağız. Asıl amacımız metrodur. Bu konuda Ulaştırma Bakanlığı, üniversiteler ve tecrübeli isimlerle birlikte çalışıyoruz. YHT, Marmaray ile İstanbul’un metrosu ile entegre olacağız” diyerek kentle ilgili bilgiler verdi. Aynı zamanda Başkan Karaosmanoğlu, “Ulusal anlamda birçok büyük yatırımımız arasında başta İzmit Geçiş Köprümüz, kavşaklar ve yollar şehrimiz için önem arz ediyor. Bunun yanında gerçekleşen sağlık, eğitim yatırımları da dikkat çekiyor. İstikrar ve güven ortamının devam etmesi durumunda inanıyorum ki halkımızın özgüvenini daha çok yükseltecek yaşam kalitesi ve hizmet atakları kendisini hızlıca gösterecektir” dedi.

 

HALKIMIZ OYUNU MUHAKKAK KULLANSIN

1 Kasım seçiminden çıkacak sonuçların tek başına iktidarı ortaya çıkacağından emin olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, “İnsanımı görüyorum. Ülkemizin yüzü gülecek. Bu güzel yürüyüş kaldığı yerden devam edecek. Bütün kardeşlerimiz, hemşerilerimiz, gençlerimiz, hastane de yatan ve hayati problemi olmayan vatandaşımızda oylarını kullansınlar. Halkın iradesini hakkın iradesi olarak görüyorum. Sandık önemlidir. Bu çok güzel fırsattır. Gönlümüz ve vicdanımıza dayanarak ülkenin önünü açacak oyumuzu verelim” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99