CHP listesini belirledi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

CHP listesini belirledi

CHP'de sıralama belli oldu. 7 Haziran seçimlerindeki listeye sağdık kalındı. Ufak değişikliklerle CHP'nin 1 Kasım adayları netleşmiş olrdu.

Erken seçim kararının alınmasının ardından seçim sürecine girilen ülkemizde bugün tüm siyasi partiler aday listelerini saat 17.00'da Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etmeleri gerekiyor. 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimler de CHP’nin 11 kişilik aday listesi MYK da tartışıldı. Saat 18.30 da başlayan MYK toplantısının uzaması üzerine PM toplantısının da geç başlamasına neden oldu. CHP’nin uzun zamandır değişip değişmeyeceği merakla beklenen Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kocaeli aday listesi dün akşam (perşembe) yapılan MYK ve PM toplantılarının ardından sabaha karşı 03.20'de belli oldu. Saat 18.30 da başlayan MYK toplantısı uzaması ile saat 20.00 da başlaması gereken PM toplantısı gecikti. Bu nedenle PM toplantısı oldukça geç saatlerde başladı. İlk 6 sıranın değişmediği listenin sürpriz ismi ise 8’inci sırada eski Bakan Hasan Fehmi Güneş’in oğlu Utkan Güneş’in yer alması oldu.

 

CHP'nin dün Gerçekleşen MYK ve PM toplantılarının ardından ilimizde 1 Kasım genel seçimleri için 11 kişilik milletvekili sıralaması şu şekilde oluşuyor;

 

1-Av. Fatma Kaplan Hürriyet

2- Haydar Akar

3- Tahsin Tarhan

4- Turan Dumlu

5- Cuma Karavar

6- Av. Tamer Solakoğlu

7-Kemal Nişancı

8- Utkan Güneş

9- Asude Fırat Özkan

10- Yakup Törk

11- Müzeyyen Topçu Tan

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99