Özak, KKTC heyetini misafir etti - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Özak, KKTC heyetini misafir etti

Başkan Vekili Özak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen misafirlerini ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, makamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan, Vadili Spor Kulübü Başkanı İsmail Özer ve teknik direktör Necati Tilki’yi makamında ağırladı.

 

BELEDİYE HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaretinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki belediyecilik sistemi hakkında bilgi veren ve KKTC’de 2 bin 500 nüfus ile en küçük belediyelerden birisi olduğunu belirten Vadili Belediye Başkanı Adahan, “Kalkınma yerelden başlar ve bu bakımdan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi uygulaması çok güzel bir uygulama ve model. Devletin yükünü azaltıyor ve halka daha iyi hizmet verilmesini sağlıyor” dedi.

 

FUTBOL TAKIMI KOCAELİ’DE KAMP YAPIYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Vadili Spor Kulübü Başkanı ile takımın teknik direktörü de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olarak Kocaeli’de kamp yapmaktan mutlu olduklarını belirtti. 26 kişilik bir ekiple birlikte Kocaeli’de kamp yapan KKTC Vadili Spor Kulübü Başkanı İsmail Özer, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne verdiği destekten ötürü çok teşekkür ediyoruz. Ülkemize yıllardır uygulanan ambargodan ekonomimizin yanı sıra spor hayatımız da çok olumsuz etkilendi. Türkiye’nin ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu katkı ve sunduğu bu imkân bizim için çok önemli” ifadesini kullandı.

 

BÜYÜKŞEHİR SİSTEMİ
KKTC Vadili Belediye Başkanı ve beraberindeki heyeti ağırlayan Başkan Vekili Özak, “2009 yılında düzenleme yapılarak 45 belde belediyesi 12 büyük ilçe belediyesine dönüştürüldü. Bu sayede hizmetlerimizin önü açıldı” şeklinde konuştu. Öte yandan Kocaeli’de kamp yapan Vadili Spor Kulübü’ne başarılar dileyen Özak, “Vadili Spor Kulübümüzü destekliyor ve başarılar diliyoruz, artık Türkiye’de de taraftarları var’’ dedi. Ziyaret sonrası günün anısına taraflar birbirlerine bayrak ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99