Flaş Kocaeli

Körfez’de ulaşım masaya yatırıldı

Körfez S.S 10 No’lu Minibüscüler Kooperatifi, okulların açılmasına az bir süre kala düzenlediği toplantıda ilçe protokolünü ağırladı. Toplantıda okul dönemi ulaşım sorunları konuşuldu

HERKES DAVET EDİMDİ
Körfez Tütünçiftlik’te bulunan Kızılkaya Restaurant’ta düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Özdemir, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Fikret Kale, KTO Başkanı Mustafa Efe, , mahalle muhtarları, Okul müdürleri ve emniyet şube müdürleri , 10 Nolu kooperatif başkanı Hacı İsmail Kahrıman ve yönetiminin misafiri oldular.

 

KALİTELİ HİZMET
Gerçekleştirilen istişare toplantısında konuşan Kooperatif başkanı Hacı İsmail Kahrıman, ‘’önümüzde ki günlerde okulların açılmasıyla birlikte, ulaşım ağı tekrar sıklaşacak. Bizlerde kooperatif olarak, çocuklarımızın okullara zamanında yetişmesi için ek seferler koyuyoruz. Yine halkımızın işine yetişmesi için, ulaşımın yoğunlaştığı saatlerde ek seferler koyarak, halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz.

 

21 Bin 322 ÜCRETSİZ YOLCU
Ulaşım ile alakalı rakamlarla bilgiler veren Kahrıman, bir aylık ulaşım raporunu sundu. Kahrıman, ‘’Buna göre Körfez’de 21 bin 322 yolcu ücretsiz taşındı. 204 bin 961 öğrenci taşındı. 47 bin 604 indirimli kart sahibi vatandaşlar taşındı. 560 bin 355 normal yolcu taşındı. Toplamda 853 bin 970 kişi taşındı. Buna göre sefer başına 35 yolcu ile seferler yapıldı’’ dedi.

 

KAYMAKAM ŞOFÖRLERİ DİNLEDİ
Toplantıda konuşan İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, " böylesine önemli konu ile Kooperatif yöneticileri ile birlikte bir arada olmaktan dolayı mutluyum. Hizmetlerin vatandaşa ulaşıp, ulaşmadığı, ulaşırken ne şekilde ulaştığı konusunda fikir alış verişi yapıyoruz. Gaye kaliteli hizmet sunmaktır" dedi. Ayrıca daha sonra toplantıya katılan muhtarlar, otobüsçüler sorunlarını var olan sorunları kaymakama ilettiler. Ardından toplantı sona erdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99