Gaziantepliler şenliği başlıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Gaziantepliler şenliği başlıyor

Bu yıl 2. Geleneksel Gaziantepliler Yöresel Ürünleri ve Yemek Şenliği 18-19 ve 20 Eylül tarihleri arasında Perşembe Pazarı alanında yapılacak. Şehit haberlerinden dolayı bu yılki şenliklerde sıra geceleri yapılmayacak

 

Geçen yıl 1.si düzenlenen Yöresel Ürünler ve Yemek Şenliğinin bu yıl Türkiye Gaziantepliler İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu ve Marmara Gaziantepliler Derneği’nin birlikte organize ettiği 2. Geleneksel Gaziantepliler Yöresel Ürünleri ve Yemek Şenliği 18-19 ve 20 Eylül tarihleri arasında Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirilecek. Şenliği tanıtmak için Sıla Kafede bir basın açıklaması düzenleyen Türkiye Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu tüm Kocaeli halkını şenliğe davet etti. Basın açıklamasına Türkiye Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Hasan Özaygut, Gaziantepliler Derneği Marmara Bölge Başkanı Halil Dağdeviren, Kocaeli Gaziantepliler Derneği Başkanı Ahmet Öner katılım gösterdi.

TEK YUMRUK OLACAĞIZ

Amaçlarının başta Gaziantepli hemşerileri ile bir araya gelmek olduğunu kaydeden Türkiye Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Hasan Özaygut,” Birlikteliğimizi güçlendirmek, tanışmak, Gazi şehrimizi Kocaeli halkına tanıtmak ve bir nevi şehrimize olan özlemimizi gidermektir. Ayrıca ülke olarak zor günler geçirdiğimiz şu günlerde tek yumruk olduğumuzu bütün dünyaya göstermeliyiz diye düşünüyoruz, yapılacak olan bu sosyal ve kültürel etkinliklerin buna katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

BAKAN IŞIK GELECEK

Etkinliğin 3 gün boyunca süreceğini ve 29 firmanın katılacağını söyleyen Özaygut,” Gaziantep şehrimizden gelen yemeni ustalarımız, bakır ustalarımız, sedef ustalarımız, baklavacılarımız, baharatçılarımız, Gaziantep yöresine has yemeklerimiz ile kebap çeşitlerimiz ve daha birçok ürünlerimizi Kocaeli halkına tanıtmak istiyoruz. Bu sebeple Kocaeli’de yaşayan bütün hemşerilerimizi ve Kocaeli halkını şenliğimize davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Öte yandan Özaygut Cuma günü AKP’nin 11 kişilik milletvekili aday listesi açıklanacağı için resmi açılışlarını Cumartesi günü saat 14:00’de yapacaklarını söyledi. Açılışa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da davetli olduğunu kaydetti. Ayrıca etkinlikte şehitlerimizin yası sebebiyle sıra geceleri yapılmayacak.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99