Flaş Kocaeli

Gölkayda Süre Uzatıldı

İzmit Belediyesi, Kocaeli Fotoğrafçılar ve Benzerleri Esnaf Sanatkarlar Odası ile Gölkay Kafe ortaklığında düzenlenen Gölkayda Anı Yakala ödüllü fotoğraf yarışmasında son katılım tarihi 12 Ekim’e kadar uzatıldı.

Daha önce 28 Eylül olarak açıklanan son başvuru tarihinin Kurban Bayramı tatili nedeniyle 12 Ekim Pazartesi gününe kadar uzatıldığını söyleyen yetkililer” Gölkay’ı fotoğraflayarak güzelliklerini ön plana çıkarmayı amaçlayan yarışmaya katlanılar eserlerini 12 Ekim Pazartesi mesai bitimine kadar Kocaeli Fotoğrafçılar ve Benzerleri Esnaf Sanatkarlar Odası’nın Kemalpaşa Mahallesi Gümrükçüler Caddesi Merkez İş Hanı No:7 K/1 adresine teslim edebilirler” dediler.

 

KATILIM ŞARTLARI
Gölkay’ı fotoğraflayarak güzelliklerini ön plana çıkarmak, şehre olan katkısını gösterecek görüntüler elde etmeyi amaçlayan yarışmaya katılım şartları şöyle:
1)Yarışma, seçici kurul üyeleri ve onların birinci derece yakınları dışında tüm amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarına açıktır.

2) Katılımcılar yarışmaya en çok 3 adet renkli baskı ile katılabilirler.

3) Fotoğraflar Gölkay’da çekilmiş ve daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Tespiti halinde yarışma dışı bırakılır, ödül almış ise ödülleri geri alınır. Bu durum diğer sıralamaları değiştirmez.

4) Fotoğrafların uzun kenarları serbest olup, kısa kenarları 30 cm olmalıdır. Herhangi bir yüzey üzerine yapıştırılmış paspartulu ve kenar boşlukları olan fotoğraflar kabul edilemez.

5) Fotoğraflar baskıları dışında 300 DPİ çözünürlükte yarışmaya gönderilen baskı kadrajında ve JPEG formatında CD’ye kayıtlı olarak ta gönderilecektir. CD kaydı olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

6) Katılım formu eksiksiz olarak doldurulmalı, imzalanmalı, fotoğrafların kayıtlı olduğu CD ve katılım formu, üzerinde yarışmacının rumuzunun yazılı olduğu ayrı bir zarfın içine konulmalı ve fotoğraflarla birlikte zarar görmeyecek biçimde kapalı olarak teslim edilmelidir. CD kayıtlarında fotoğrafların adlandırılması, katılım formundaki ile aynı olmalıdır.

7) Fotoğrafların arka sağ alt köşesine yapıştırılacak etiketlere 6 rakamdan oluşan rumuz yazılmalı ve tüm fotoğraflara sıra numarası verilmelidir. (Örnek:123456-1)

8) Yarışma koşullarına uymadığı belirlenen fotoğraflar, yarışma dışı bırakılacaktır.

9) Katılımcı yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendine ait olduğunu ve tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül unvan ve türlü kazanımları geri alınır.

10) Ödül alan ve almayan tüm fotoğraflar İzmit Belediyesi arşivine alınacak ve ilçemizin tanıtımı amacıyla Belediyemizin uygun gördüğü çalışmalarda ve başka kamu kurumlarının aynı amaçlı çalışmalarında da eser sahibinin ismi belirtilerek kullanımına izin verilecektir. Bu durumda ayrıca bir telif ödenmeyecektir. Eser sahibinin kullanım hakkı saklı kalacaktır. Arşivimize bağışlanan fotoğrafların kullanım hakkı da ödül alan ve almayan fotoğraflar ile aynı olacaktır.

11) Tüm yarışmacılar yarışma koşullarını ve seçici kurul kararlarını istisnasız kabul etmiş sayılır.

 

ÖDÜLLER

Gölkay’da Anı Yakala fotoğraf yarışmasında birinciye 2000 Lira, ikinciye 1500 Lira ve üçüncü olana da 1000 Lira ödül verileceği öğrenildi.

 

SEÇİCİ KURUL

Büyük ilgi görmesi beklenen ödüllü fotoğraf yarışmasının seçici kurulu Kocaeli Fotoğrafçılar ve Benzerleri Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Şahin, Kocaeli Güzel Sanatlar Fak. Fotoğraf Bölümü Öğretim görevlisi Raif Çancı, İzmit Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sevtap Cengiz, İzmit Belediyesi Eğitim Kültür ve Müze Birim Sorumlusu Şaban Yazıcı ve fotoğrafçı Kemal Yüksel’den oluşuyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99