Flaş Kocaeli

Koruyucu Diş Sağlığı Programı farkındalık oluşturacak

Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, “Koruyucu Diş Sağlığı Programı” düzenleyecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplumda gereken önemin verilmediği ağız ve diş sağlığı konusunda Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile ortaklaşa, anlamlı bir eğitim programı gerçekleştirecek. Koruyucu Diş Sağlığı Programı adı altında hayata geçecek etkinlikler 15-17 Eylül günlerinde düzenlenecek.

 

BİR DİZİ ETKİNLİK

Kocaeli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşturulması ve sürekliliğinin sağlanabilmesi için hayata geçireceği Koruyucu Diş Sağlığı Programı’nda bir dizi etkinlik düzenlenecek. 3 gün boyunca sürecek etkinliklerde ağız-diş taramaları yapılacak. Ayrıca doğru diş fırçalama teknikleri anlatılıp, mobil ünitelerle diş tedavileri yapılacak.

 

ÖZELLİKLE ENGELLİ ÖĞRENCİLER

Özellikle engelli çocuklara yönelik uygulanacak diş sağlığı uygulamaları kapsamında Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tedavi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil’in ve çeşitli illerden Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ilimize gelecek. Uygulamalar Prof. Dr. Dülgergil öncülüğünde gerçekleştirilecek.

 

HUZUREVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİ

Ağız ve diş sağlığı uygulamaları kapsamında gerçekleştirilecek tarama, tedavi gibi uygulamalar Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Akmeşe Türk Anneler Derneği Zihinsel Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Kocaeli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, Kocaeli Huzurevi, Gölcük Belediyesi Huzurevi gibi kurumlarda kalan kişilere yapılacak.

 

PROGRAM GÜN VE SAATLERİ

Uygulamanın yapılacağı merkezler, gün ve saatler ise şöyle;

Tarih Saat Uygulamanın Yapılacağı Merkez

15 Eylül Salı 10.30 Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

13.30 Akmeşe Türk Anneler Derneği Zihinsel Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

16 Eylül Çarşamba 09.00 Kocaeli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü

13.30 Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü

17 Eylül Perşembe 09.00 Kocaeli Huzurevi

13.30 Gölcük Belediyesi Huzurevi

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99