Yola dökülen kimyasal madde onlarca vatandaşı etkiledi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Yola dökülen kimyasal madde onlarca vatandaşı etkiledi

İzmit Sekapark 2.Etap girişinde bulunan köprü başlangıcına dökülen kimyasal madde paniğe neden olurken koku nedeniyle onlarca vatandaş zehirleneme tehlikesi yaşadı.

İzmit Sekapark 2.Etap girişinde bulunan köprü başlangıcında yola dökülen kimyasal madde paniğe neden oldu. Alınan bilgiye göre İzmit Sekapark 2.Etap girişinde yayılmaya başlayan kokudan rahatsız olan çevredeki vatandaşlar durumu itfaiye, polis ve belediye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri köprü trafiğini yaya ve araç geçişine kapatırken bölgeye gelen AFAD ekipleri de yola dökülen kimyasal madde üzerinde radyasyon incelemesi yaptı.

 

Hastanelere müracaat ettiler
Olay yerine gelen sağlık ekipleri ise bölgede ikamet eden ve yola dökülen kimyasal maddeden zehirlenme tehlikesi geçiren vatandaşlara müdahalede bulunurken bazı vatandaşların hastanelere müracaat ettiği iddia edildi. Bir tankerden yola döküldüğü iddia edilen maddenin solvent olduğu öne sürülürken maddenin ne olduğunun kesinlik kazanması için yoldan alınan örnekler incelenmek üzere TÜBİTAK’a gönderildi. Daha sonra yol, itfaiye ve belediye ekipleri tarafından temizlenerek yeniden trafiğe açıldı. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99