Solaklar mevlidine yoğun ilgi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Solaklar mevlidine yoğun ilgi

İzmit’e bağlı Durhasan Köyü Solaklar Mahallesinin geleneksel mevlidi yoğun ilgi gördü.

İzmit’e bağlı Durhasan Köyü Solaklar Mahallesinde her yıl ahrete intikal etmiş yakınlarını anmak, ruhları için dua okumak, hala yaşayanların kaza ve felaketlerden koruyarak bol ürün almak amacıyla düzenlediği geleneksel mevlit cemiyetinin bu yıl dokuzuncusu düzenlendi. Solaklar Mezarlığında düzenlenen mevlide öğlen namazının ardından başlandı. Geniş katılımın olduğu programda Zonguldak Kilimli Müftüsü Nedim Özkan, Suadiye Karadere’den Egün Cin, İzmit’in tanınmış hocaları Recep Çalışkan, İbrahim Özer, Mustafa Bozkurt ve Erdoğan Bolat Kuranı kerim okudu.
Geniş katılım
Köy sakinleri ile çevre köylülerinin büyük ilgi gösterdiği mevlitte Köy Muhtarı Burhan Tuğtekin, Solaklar Camii Dernek Başkanı Erkan Kardaş, ve Muhtar Azaları mükemmel bir ev sahipliği yaptı. 4 bin kişilik pilav, et kavurma ve ayran ile lokum ikramının yapıldığı cemiyete AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Yoldaş, İzmit Belediyesi Çevre Daire Müdürü Ayhan Varol da katıldı.
Katılan herkese teşekkür ediyoruz
Geleneksel mevlid programı hakkında konuşan Solaklar köy Muhtarı Burhan Tuğtekin “Her yıl ölmüşlerimizin ruhları için, hayatta kalan bizlerin kaza ve belalardan korunması ve bol ürün almak için geleneksel mevlid programını düzenliyoruz. Onlar bizlere bu güzel toprakları bıraktı. Bizde onları yad edip ruhları için dua etmek amacıyla bu etkinliği düzenliyoruz. Muhtar azlarımın, cami dernek yöneticilerinin hepsiyle birlikte organize ettiğimiz cemiyetimize köy haklıda büyük destek veriyor. Katılan destek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99