Roman çocuklar erkekliğe ilk adımı atacak - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Roman çocuklar erkekliğe ilk adımı atacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Roman derneklerinin işbirliğiyle Kocaeli Fuarı’nda Roman çocuklara yönelik sünnet şenliği gerçekleştirilecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Roman dernekleriyle birlikte 5 Eylül Cumartesi günü Kocaeli Fuarı’nda toplu sünnet şenliği gerçekleştirecek. Sünnet Şenliği sonrasında Seka Park Uçurtma Tepesi’nin bulunduğu alanda ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, Kocaelililerle buluşacak.

 

SÜNNET KIYAFETLERİ İLE KORTEJ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan sünnet şenliği, saat 14.00’te Merkez Bankası’nın önünden başlayacak kortej yürüyüşü ile start alacak. Yürüyüşte çocukların aileleri de yer alacak.

 

LUNAPARKTA EĞLENCE
Roman sünnet çocukları, Yürüyüş Yolu’nu takiben Mimar Sinan Köprüsü’nü geçerek Kocaeli Fuarı’na kadar yürüyecek. Çocuklar kortej yürüyüşünden sonra Kocaeli Fuarı içerisinde bulunan Lunapark’ta gönüllerince eğlenecek.

 

NİHAT HATİPOĞLU, SEKAPARK’TA
Çocuklar, Sekapark alanında kurulan oyun alanlarında gönüllerince eğlenecek. Sünnet şenliğinde Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okunacak. Ardından ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu tarafından, Seka Park Uçurtma Tepesi alanında sohbet gerçekleştirilecek. Roman çocukların sünneti, İzmit Seka Devlet Hastanesi ve Kandıra Devlet Hastanesi’nde yapılacak.

 

PROGRAM AKIŞI
14.00 Kortej; (Merkez Bankası - Mimar Sinan Köprüsü- Kocaeli Fuarı)
Sünnet çocukları aileleriyle birlikte Yürüyüş Yolu’nda kortej eşliğinde yürüyecek. Ayrıca sünnet çocuklarına Roman spor kulüpleri ve Mehter Takımı eşlik edecek.

15.00- Kocaeli Fuarı Etkinlikleri;
Sünnet olacak çocuklar aileleriyle birlikte fuar alanındaki lunaparkta eğlenecek.

17.00- Sekapark Etkinlikleri;

17.00-18.30 Fotoğraf Çekimi;
Çocuklar aileleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirecek.

18.30-20.00 Yemek ve Eğlence;
Alanda çocukların eğleneceği şişme oyun grupları olacak. Alanda 5000 kişilik yemek ve 3000 kişilik oturma düzeni hazır olacak.

20.00 - Uçurtma Tepesi Alanı Etkinlikleri;
Protokol Konuşmaları
Mehter Konseri
Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif
Sohbet: Nihat Hatipoğlu

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99