Yaz bitmeden atölyelere katılın - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Yaz bitmeden atölyelere katılın

Yaz boyunca Kocaeli Bilim Merkezi’nin düzenlediği atölye çalışmaları eylül ayında da hız kesmeden devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından nisan ayında açılışı yapılan Kocaeli Bilim Merkezi’nde atölye çalışmaları eylül ayında da hız kesmeden devam ediyor. İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik ayrı ayrı yapılan etkinliklerde çocuklar, Kocaeli Bilim Merkezi’nde bulunan düzenekleri de inceleme fırsatı buluyor. Atölye çalışmaları saat 14.00’te başlıyor.

 

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ATÖLYELER
İlkokul öğrencilerine yönelik “Görüntü nerede, Hedefi Vur Robotu, Günümüzde Elektrik, Gökbilimi ve Kemik Atölyesi” adlı atölye çalışmaları yapılıyor. Görüntü Nerede Atölyesi’nde; Aynaları farklı açılarla yerleştirerek gözlem yapılıyor. Hedefi Vur Atölyesi’nde; Lego parçaları sensörlerle ve motorlarla yapılan robotla hedef vurulmaya çalışılıyor. Evimizde Elektrik Atölyesi’nde; Elektrik devreleri kurarak çocukların evlerinde bulunan sistemi daha iyi anlamaları sağlanıyor. Kemik Atölyesi’nde ise kemik sistemi anlatılarak modellemesi yapılıyor.

 

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ATÖLYELER
Ortaokul öğrencilerine yönelik Takipçi Robot, Renkli Parçalar, Planeteryum,
Şekeri Bul, Flip Flop Işık atölye çalışmaları yapılıyor. Takipçi Robot Atölyesi’nde; Lego parçaları sensörler ve motorlarla sesi takip eden bir robot tasarlanıyor. Planetaryum Atölyesi’nde; Kuzey Yarımküredeki yıldız takımların kubbe şeklinde modellemesi yapılıyor. Şekeri Bul Atölyesi’nde ise; Karbonhidrat, yağ, protein, vitaminlerin kullanımı ve birbirlerinden nasıl ayırt edilebileceği öğreniliyor.

 

SAAT 14.00’TE BAŞLIYOR
Bilime meraklı öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği atölye çalışmaları saat 14.00’te başlıyor. Oldukça eğlenceli geçen çalışmalar sonrası çocuklar Kocaeli Bilim Merkezi’nde bulunan düzenekleri inceliyor. Kocaeli Bilim Merkezi yaz boyunca Müslüman bilim adamlarının bilim dünyasına yaptıkları katkıların uygulamalı olarak öğrencilere aktarıldığı atölye çalışmaları yapmıştı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99