10. Ford Otosan Kupası Yelken Yarışları başlıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

10. Ford Otosan Kupası Yelken Yarışları başlıyor

İzmit’te düzenlenecek ve iki gün sürecek yarışta, bölge sporcuları Optimist - Laser - Pirat sınıfı teknelerle açık denizde hünerlerini sergileyecek.

Ford Otosan sponsorluğunda, İzmit Yelken Kulübü desteğiyle düzenlenecek Geleneksel Açık Deniz 10. Ford Otosan Kupası Yelken Yarışları, bu yıl 5-6 Eylül tarihlerinde İzmit Yelken Kulübü parkurlarında yapılacak, denizlere gönül verenler bir araya gelecek. İstanbul, Sakarya ve Kocaeli Bölgesi’ndeki yelken kulüplerinin katılacağı yarışta; ekipler Optimist, Laser ve Pirat tipi teknelerle mücadele edecek. İzmit Yelken Kulübü’nün 2015 yaz okulu projesi çerçevesinde ücretsiz yelken eğitimine katılan 7-14 yaş grubundaki kursiyerler de Ford Otosan Yelken Kupası’nda yarışacaklar.
Ford Otosan Yelken Takımı her yarıştan ödülle dönüyor
Ford Otosan, 2004 yılından bu yana yelken sporuna kurum içi eğitimler düzenleyerek ve yelken yarışlarına sponsor olarak destek veriyor. 2004 - 2015 yılları arasında toplam 600 Ford Otosan çalışanı ve yakını temel ve ileri seviyede yelken dersleri aldı. 2013 yılında, farklı lokasyonlardaki yelken gönüllülerinin katılımıyla Ford Otosan Yelken Ekibi (FOYE) ve bu ekip içinden sadece Ford Otosan çalışanlarından oluşan Ford Otosan Yelken Takımı kuruldu. Ford Otosan’ın yelkencileri katıldıkları yarışlarda pek çok derece almayı da başardı. Ford Otosan Yelken Takımı 2012 senesinden bu yana katıldıkları Koç Olimpiyatları Yelken yarışında 1.’lik kürsüsünü hep doldurdu. Ayrıca 2014 yılında ilk kez katıldığı TAYK Trofesi Yat Yarışlarında 2.lik kupasını aldı. 2015 senesinde düzenlenmiş olan Yat Türkiye Şampiyonasında kendi sınıfı olan IRC1 sınıfında 1. olarak şampiyonluk kupasını kazandı.
Ford Otosan Yelken Ekibi, yelken sporu ve deniz kültürünü Ford Otosan çalışanları ve ailelerine kazandırma ve takım çalışmasını geliştirme hedefiyle çalışmaktadır.

Geleneksel Açık Deniz 10. Ford Otosan Kupası Yelken Yarışları Programı:
5 Eylül 2015 Cumartesi - 11:00: Yarışların başlangıcı
6 Eylül 2015 Pazar - 11:00: Yarışların başlangıcı
6 Eylül 2015 Pazar - 16:00: Kupa töreni ve kokteyl

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99