Flaş Kocaeli

İzmitliler balık ekmeğe akın etti

1 Eylül balık avı yasağının kalkması sebebiyle İzmit Marina esnafları her yıl geleneksel olarak düzenledikleri etkinliğin 9’uncu yılında da yüzlerce vatandaşa balık ekmek dağıttı.

1 Eylül balık avı yasağının kalkması sebebiyle İzmit Marina Esnafları Dayanışma Derneği de her yıl geleneksel olarak düzenlediği etkinliğin 9’uncu yılında da yüzlerce vatandaşa ücretsiz balık ekmek dağıttı. Saat 17.00 itibariyle başlayan etkinliğe İzmitliler büyük ilgi gösterdi. CHP milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Tahsin Tarhan, CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva da İzmit Marina'ya gelerek esnafla sohbet etti ve vatandaşlara balık ekmek dağıttı.

ÇOK ANLAMLI BİR GÜN

Geleneksel olarak düzenlenen balık ekmek dağıtımı ile ilgili konuşan İzmit Marina Esnafları Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karahasan, “1 Eylül bizim için 2 önemli konuyu içeriyor. Birisi dünyada barış günü diğeri de balık avı yasağının kalkması. Bizim sektör için önemli konu ise av yasağının kalkması. Yeni sezonda işlerimizin hayırlı olmasını diliyorum.

2006 YILNDAN BERİ KUTLUYORUZ

Marina’da faaliyet gösteren yüzer tekne lokantaları olarak 2006 yılında aldığımız karar ile bu 2 önemli konuyu vatandaşlarımıza ücretsiz balık ekmek dağıtarak kutluyoruz. Tüm Marina işletmecileri olarak Atatürk’ün dediği ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ sözünü kendimize ilke edinerek zorlu denizlere avlanmaya çıkan balıkçı kardeşlerimize hayırlı ve bol kazançlı bir sezon diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99