Polis cemaate yakın derneklere baskın düzenledi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Polis cemaate yakın derneklere baskın düzenledi

İlimizde bulunan Kimse Yok Mu Derneği, KASİD, GESİAD ve Ridaniye Derneklerine eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda, bu derneklerin tüm dosyaları ve bilgisayarları didik didik arandı

Sabah saatleri itibariyle paralel örgütün cemaatine yakınlık iddiasıyla bilinen Kimse Yok Mu Derneği’nin ardından cemaate yakınlığı ile bilinen Kocaeli Aktif Sanayici İşadamları Derneği (KASİAD)’a da polis ekipleri tarafından operasyon yapıldı. Derneklere eş zamanlı olarak yapılan operasyonlarda derneklerin evrakları incelenmeye devam ediyor.

 

İzmit’in Yenişehir Mahallesi Şehit Kazım Caddesi No: 77 adresinde bulunan Kimse Yok Mu Derneği’ne sabah saatlerinde operasyon yapıldı. Cemaat bağlantılı olduğu gerekçesi ve iddiasıyla polis tarafından yapılan baskında derneğin evrakları incelendi. Yaklaşık 20 kişilik ekiple yapılan operasyon sabah saat 09.00’da başladı. Çevrede kuş uçurtmayan ve derneğin içini didik didik eden ekipler, bilgisayarlarda da inceleme yapıyor.

 

BAŞKAN VE AVUKATTAN İLK AÇIKLAMA

Operasyon sürerken Kimse Yok Mu Derneği Kocaeli Şube Başkanı Mevlüt Topçu, dernek avukatı Sait Yılmaz ile birlikte basın mensuplarına açıklama yaptı. Topçu açıklamasında, “Yüzde yüz algı operasyonu. Evrakların tamamını inceliyorlar. 1-2 saat veya daha fazla sürebilir. 3 gün faaliyetlerimizi sürdüremeyeceğiz. Makul şüphe yüzünden bu aramanın yapıldığını biliyoruz. Burası kamu yararına, halk adına çalışan bir dernek. Kurban Bayramı öncesi, bu operasyonlarla bağışçıların bize bağış yapmaması isteniyor.

 

Gebze Sanayici İş Adamları Derneği ‘ne (GESİAD) bu sabah saatlerinde KOM polisleri tarafından baskın düzenlendi

 

Gebze’nin en seçkin iş adamlarını bünyesinde toplayan GESİAD’a sabah saatlerinde polis ekipleri geldi. Türkiye’nin dört bir tarafında düzenlenen yıldırma operasyonlarıyla aynı kapsamda gerçekleşen polis baskını Gebzeli iş adamlarının tepkisini çekti. Kocaeli KOM ekipleri arama kararıyla dernek binasına geldi. GESİAD avukatları ve yöneticilerine bilgi verilip, belge sunulduktan sonra arama başlatıldı. Alınan bilgiye göre GESİAD’da yasal olmayan her hangi bir suç isnat edilemiyor.

 

HER HANGİ BİR SUÇ YOK

Sadece makul şüphe kapsamında inceleme yapılıyor. Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren GESİAD yöneticileri, “Derneğimize sabah saatlerinde polis ekipleri geldi. Şuan arama yapılıyor. Bilgisayarların imajları alınacak. Her hangi bir somut bilgi yok. Ülke çapında devam eden cadı avı Gebze’ye sıçradı. Bizim hiçbir sıkıntımız yok. Ülkemiz ve milletimize hizmet ediyoruz. GESİAD Gebze’nin en seçkin STK’larından biridir. Bünyemizde vergi rekortmenleri ve istihdam rekortmenleri var. Hiçbir baskı bizi yıldırmayacak” dedi.

 

GEBZE’NİN DEV DERNEĞİ

20 yıldan fazladır Gebze’ye faaliyet gösteren Gebze Sanayici İş Adamları Derneği, Gebze’nin en seçkin iş adamlarının bulunduğu bir yapılanma. Gebze’yi ulusal ve uluslar arası arenada temsil eden GESİAD, Gebze’nin kalkınmasında önemli görevler üstlendi. Bölgede binlerce gencin üniversite okumasına vesile olan GESİAD üyesi iş adamları Dilovası’na okuma salonu açarak buradaki gençleri ücretsiz olarak üniversite sınavlarına hazırladı. AK Partili bakanlar, milletvekilleri, il başkanları ve belediye başkanları bir zamanlar GESİAD etkinlerinden çıkmıyor, yaptıkları açıklamalar ile GESİAD’I yere göğe sığdıramıyorlardı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99