Başkan Bulut: Hep birlikte çalışmalıyız - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başkan Bulut: Hep birlikte çalışmalıyız

Kocaeli Erzurumlular Derneği ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda dernek başkanlarıyla bir araya gelen Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Topluma faydalı işler yapılması noktasında hep birlikte çalışmalıyız” dedi

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Kent Konseyi ve Kocaeli Erzurumlular Derneği’nin ortaklaşa tertip ettiği programda ilçe genelinde faaliyet gösteren derneklerin başkanlarıyla bir araya geldi. Gerçekleşen organizasyonda dernek başkanları, kısaca kendilerini tanıtarak Başkan Bulut’a istek ve temennilerini iletti. Programa ev sahipliği yapan Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok konuşmasında, “Bu tür organizasyonların düzenlenmesi bizler için çok önemli. Birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi noktasında Kent Konseyi’nin bu tür çalışmalara imza atmasından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye belirtti.

 

Toplantı her ay yapılacak

Her ay bir dernekte toplantı düzenleyeceklerini söyleyen Derince Kent Konseyi Başkanı Hasan Malo, “Kent Konseyi olarak Derince’deki kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek istiyoruz. Bu bakımdan düzenleyeceğimiz programlar da buna yönelik olacaktır. Her zaman bizlerin yanında olan ve destek veren Derince Belediye Başkanı’mız Ali Haydar Bulut’a teşekkür ediyorum” dedi. Dernek başkanlarının bu tür organizasyonlara katılmasının önemine vurgu yapan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Elimizden geldiği kadar bu tür organizasyonlarda bulunmaya gayret ediyoruz. Dernek başkanlarımızın da burada bulunarak bizlerle fikir alışverişinde bulunması çok önemli” dedi.

 

“Hizmet etmeye geldik”

Hep birlikte çalışarak Derince’ye en güzel şekilde hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Başkan Bulut, “Düşüncelerimizde samimi olduğumuz müddetçe hep birlikte Derince’mize en güzel şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Kent Konseyi’mizin buradaki rolü çok önemli. İlçemizi sahiplenme noktasında hepimiz aynı fikirde olmalıyız. Topluma faydalı işler yapılması noktasında hep birlikte çalışarak elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” dedi. Hiçbir derneğe veya kuruluşa ayrımcılık yapmadıklarını aktaran Başkan Bulut, “ Bizim en önemli ilkemiz adaletli olmaktır. Hiçbir derneğe veya kuruluşa ayrımcılık yapma gibi bir anlayışımız olamaz. Bizim terazimizin herkese eşit olması lazım. Derince’yi bu düşüncelerle şeffaf bir yönetim anlayışıyla yönetmeye çalışıyoruz. Kimseye haksızlık etmeye değil halkımıza hizmet etmeye geldik” diye konuştu.

 

Gümrük Derince’ye gelecek

Toplantıda dernek başkanlarıyla görüş alışverişinde bulunan Başkan Bulut, Derince’ye yapılacak hizmetlerle ilgili bilgiler de verdi. Bulut, “Gümrükle ilgili başvurumuzu yaptık. Herhangi bir aksilik olmaması durumunda İSU’nun bulunduğu bölgede hizmete devam edecek. Askeri alanla ilgili çalışmalarımız da sürüyor. Burada halkımızın yararına olacak bir çalışma yaparak alanı Derince’mize kazandıracağız” dedi.

 

Piknik alanına yeni proje

Yörükler mevkii üstünde yer alan piknik alanıyla ilgi proje çalışması yaptıklarını belirten Başkan Bulut, “Piknik alanının kullanılması için izin alınması noktasında gerekli yerlere başvurularımızı yaptık. Konuyla ilgili projelendirme çalışmalarımız da devam ediyor. Alanı hizmete sunduğumuz zaman ilçemizdeki sosyal-kültürel faaliyetler burada rahatlıkla yapılabilecek. Ayrıca gerçekleşecek düzenlemelerle piknik alanında gerekli tüm imkanlar halkımızın hizmetine sunulacak” dedi. Sahil Sosyal Tesisleri alanına yapılacak olan proje hakkında da bilgi veren Başkan Bulut, “Sahil Sosyal Tesisleri alanında daha kapsamlı yeni bir proje yaparak halkımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca Otoban Bağlantı Yolu için çalışmalarımız devam ediyor” diye görüşlerini belirtti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99