Kurban Yerleri İçin Kuralar Çekildi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kurban Yerleri İçin Kuralar Çekildi

Körfez Belediyesi tarafından Yavuz Sultan Selim Mahallesinde oluşturulan kurban satış alanı için kura çekimi gerçekleştirildi.

Kura Çekimi Yarımca Kültür Merkezinde Gerçekleştirildi
Körfez Belediyesi tarafından, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle yapılan hazırlıklarda son aşamaya gelindi. Körfez Belediyesi tarafından kentte vatandaşların kurban ihtiyaçlarını giderebilmeleri için iki bölgede kurban satış alanları oluşturuldu. Oluşturulan kurban satış yerleri için Yarımca Kültür Merkezinde kura çekimi gerçekleştirildi.
Kura Çekiminde Hayvan Satıcılarına Eğitim Verildi
Gerçekleşen kura çekiminde Körfez İlçe Tarım Müdürlüğünden Veteriner Hekimler Mehmet Rağıp Çakmak ve Halil İbrahim Yüce kurban pazarı esnafına kurbanlıklarla ilgili önemli bilgiler aktardı. 74 tekli, 38 çiftli olmak üzere çekilen kuralarda 2 adet büfe ve çay ocağı kuraları da Körfez Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Gökkaya tarafından yapıldı.
24 Saat Kesintisiz Hizmet
Körfez halkının daha sağlıklı ve rahat bir şekilde alışveriş yapmaları için kurban satış alanında bütün önlemlerin alındığı ve gereken dezenfekte ve temizlik çalışmalarının kurban bayramına kadar devam edileceği ifade edildi.
Satış yerlerinde, vatandaşların ihtiyaçlarını giderebileceği otopark, tuvalet, mescit de yapılacak. Elektrik ve su tesisatının da döşendiği kurban satış alanlarında hayvan tüccarları ve vatandaşların herhangi bir sorunla karşılaşmaması için bayram süresinde belediye tarafından 24 saat hizmet sunulacağı, ilgili müdürlük yetkilileri tarafından bildirildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99