Afgan öğrenci Türk hekimlere emanet - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Afgan öğrenci Türk hekimlere emanet

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yabancı ülkelerden ilimize eğitim için gelen öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi misafir öğrencilere her alanda destek vermeye devam ediyor. Büyükşehir Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü Uluslararası Öğrenciler Birimi, bu kapsamda Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği birinci sınıfında okuyan, Afganistanlı Abdurrahman Farer’e sahip çıktı.

 

KAZA GEÇİRMİŞTİ

Geçirdiği kaza sebebiyle bel kemiğinden ameliyat olan Farer, kaza sonrası acil servise kaldırıldı. Afgan öğrenci bel kemiğinde oluşan kırıklardan dolayı ameliyata alındı. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Prof. Dr. Konuralp İlbay tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyondan sonra Afganistanlı öğrencinin durumu gün geçtikçe daha iyiye gidiyor.

 

“AİLEMİN YOKLUĞUNU HİSSETMEDİM”

Öğrenciye Hastane personeli tarafından koridorlarda yürüme egzersizleri yaptırılırken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Öğrenci Birimi yetkilileri de Farer’i sık sık ziyaret ederek ihtiyaçlarıyla ilgileniyorlar. Ameliyat sonrasında Afgan öğrenci Abdurrahman Farer “Burada benimle çok iyi ilgileniyorlar. Kendi ülkemde gibiyim. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sayesinde ailemin yokluğunu hiç hissetmedim. Tedavimin her aşamasında benimle çok ilgilendiler. İyi ki, Kocaeli’de eğitim alıyorum. Uluslararası öğrenci Birimi’ndeki arkadaşlarıma, Büyükşehir Belediyesi yetkililerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“ZİYARET ETTİLER”

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil, Uluslararası Öğrenci Birimi yetkilileriyle birlikte Afgan öğrenciyi ortopedi servisinde ziyaret etti. Asistan doktorlar eşliğinde gerçekleşen ziyarette, hastanın sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi alan Sevil, “Afganistanlı öğrenci kardeşimiz hızlı bir şekilde sağlığına kavuşuyor. Ay sonunda taburcu olacak. Uluslararası Öğrenci Birimimiz ile Kocaeli’nde eğitim alan misafir öğrencilerimizin her alanda yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Afgan öğrencinin emin ellerde olduğunu belirten Sevil, misafir öğrenciyle yakından ilgilendikleri için hastane yönetimine ve tüm personele teşekkür etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99