30 Ağustos iptal - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

30 Ağustos iptal

Terör olayları nedeniyle bu yılki 30 Ağustos kutlamalarına sınırlama getirildi. Başbakanlıkça yayınlanan genelgeye göre 30 Ağustos Zafer Bayramı boyunca şenlik, konser ve kutlama yapılamayacak.

Başbakanlıkça açıklanan ve resmi gazetede yayınlanan genelgede, "Son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul şeklinde icra edilmesi; diğer şenlik, konser, eğlence ve kutlama faaliyetlerinin yapılmaması uygun görülmüştür" ibaresi bulunmaktaydı. Bu genelgeye göre Pazar günü Kocaeli Valiliği’nin yeni binasında yapılması düşünülen Cumhuriyet Resepsiyonu’da iptal olacak.

Konuyla ilgili Valilik tarafından gönderilen açıklama şu şekilde:

28 Ağustos 2015 tarih ve 29459 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2015/6 sayılı Başbakanlık Genelgesinde; Son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul şeklinde icra edilmesi; diğer şenlik, konser, eğlence ve kutlama faaliyetlerinin yapılmaması uygun görülmüştür.”

Başbakanlık genelgesi doğrultusunda, 30 Ağustos Zafer Bayramı programı kapsamında ilimizde de gerçekleştirilmesi planlanan; Şehit Rafet Karacan Bulvarındaki Zafer Bayramı Törenleri ile Valilik tören salonunda saat 20.00 de yapılacak olan resepsiyon iptal edilmiştir.

30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri, saat 9.00 da İzmit Atatürk Heykeline Çelenk Sunma ile başlayacak, saat 9.40 da Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda tebriklerin kabulü ile sona erecektir.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99