Efe’nin “Temkinli olunmalı” dedi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Efe’nin “Temkinli olunmalı” dedi

Körfez Ticaret Odası Ağustos ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Efe, “Seçimlerden bu yana belirsizlik süreci içerisinde olan iş dünyası, koalisyon için sağduyusunu hep sürdürdü. Önümüzde tekrar seçim var. Böyle zamanlar temkinli olmayı, borçlanmamayı, yeni girişimlere adım atmamayı gerektirir” dedi

Körfez Ticaret Odası (KTO) Ağustos ayı meclis toplantısını, ona binasında gerçekleştirdi. Meclisin açılış konuşmasını yapan oda başkanı Efe, “Öncelikle tüm şehitlerimizin ana babalarına, yakınlarına, emniyet güçlerimize, silahlı kuvvetlerimize ve ülkemize baş sağlığı diliyorum. Türkiye en kısa zamanda sağlıklı ve istikrarlı güvenlik şartlarına kavuşturulmalıdır.” dedi.

Mustafa Efe, ay içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında meclis üyelerine bilgi vererek, “7 Haziran’dan bu yana belirsizlik süreci içerisinde olan iş dünyası koalisyon için sağduyusunu hep sürdürdü. Şu anda gelinen noktada tekrar bir seçim süreci var. Böyle zamanlar temkinli olmayı, borçlanmamayı, yeni girişimlere adım atmamayı gerektirir.” açıklamalarında bulundu.

Yatırım yapacak Oda Üyelerinin tecrübeleri doğrultusunda kararlar almaları gerektiğini de belirten Başkan Efe, “Önümüzde FED’ in en az bir faiz artırımı var.Bu gelişmeler ülkemizi de yakından ilgilendiriyor. Türk Lirası bu durumdan etkilenmekte ve değer kaybetmektedir. Bugün 3 lira sınırına dayanan bir dolar kurundan bahsediyoruz. İşte bu yüzden seçimlerin bir an önce olması ve siyasi tablonun netleşmesini istiyoruz. Erken seçim olduğu takdirde iş dünyası olarak işimize bakmaya, üretmeye ve istihdam yaratmaya devam edeceğiz.” dedi. Ağustos ayı meclis toplantısı komite sunumlarının yapılması ve teklif temennilerin dinlenmesi ile sona erdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99