Körfez’de Yol Çizgileri Yenileniyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Körfez’de Yol Çizgileri Yenileniyor

Körfez Belediyesi, trafik güvenliğini sağlamak amacıyla asfalt soğuk yol çizgi çalışmaları sürdürüyor.

Boyama Ve Yenileme Çalışmaları Sürüyor

Rutin olarak yürütülen program dahilinde trafik ve yaya güvenliğini sağlamak için kentin çeşitli sokak ve caddelerinde yol-refüj çizgileri boyama ve yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. Yolların şehir gelişimi ve düzenliği için önemli olmasıyla beraber, bu neden ile yeni yolların yapımına, bozulan ve deforme olan yolların bakım ve onarımına Körfez’de büyük önem veriliyor.

Yeni Yapılan Yolların, Yol Çizgileri Çiziliyor

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yolların güvenliği sağlandıktan sonra başlayan çalışmalarda yeni yapılan ve deforme olan eski yol çizgilerinin yenilenmesi sağlanıyor. Gün geçtikçe daha modern ve çağdaş bir görünüme kavuşan Körfez’de belediye ekipleri gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı İsmail Baran’ın talimatlarıyla başlayan çalışmalar, Atalar Mahallesi ve Fatih Mahallesinde yapılan asfalt seriminin ardından yol çizgilerinin çizilmesiyle devam etti.

Güvenli ve Seri Ulaşım

Belediye yetkilileri konu ile ilgili bir açıklama yaparak, Yol çizgisi aracının özellikle trafik akışının çok az olduğu saatlerde yol çizgisi yaptığını böylece trafikte aksama oluşturulmadığını kaydettiler. Belediye olarak güvenli ve seri ulaşıma büyük önem veriyoruz. Bozulan yolları tamir ve bakımını yapıyoruz. Özellikle seri ulaşım için trafik levha ve uyarıcı işaretlere önem veriyoruz. Bu açıdan bölünmüş yollar ile çok şeritli yollarda yol çizgilerini bizzat belediye olarak biz yapıyoruz” ifadelerini kullandılar.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99