Hürriyet, İshakçılar’da vatandaşla buluştu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Hürriyet, İshakçılar’da vatandaşla buluştu

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet önceki gün Derince’ye bağlı İshakçılar Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet önceki gün Derince’ye bağlı İshakçılar Köyü’nde vatandaşlarla buluştu. Milletvekili Hürriyet’e, Derince ilçe Başkanı Nihat Değer ve partililer eşlik etti. İshakçılar’da bulunan esnafı ve kahveleri gezen Milletvekili Hürriyet, AKP ve CHP koalisyon süreci hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

 

“BUNDAN SONRASINA SİZ KARAR VERECEKSİNİZ”

İshakçılar Köyü’nde ziyaretlerde bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, buradaki vatandaşlarla koalisyon sürecini de değerlendirdi. Hürriyet, seçimlerden sonra ülkeyi düşünerek hareket ettiklerini hatırlatarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da görüşmeler çerçevesinde devlet adamı duruşu sergilediğini belirtti. Vatandaşlarla konuşan Hürriyet, “Koalisyon görüşmeleri maalesef fikir alışverişinden öteye gidemedi. AKP ülkenin huzursuz havasının dağılması ve kanlı günlerinin son bulması için koalisyon yapmak yerine erken seçim istiyor. Oysaki erken seçimle bir yere varılmayacak. Olan yine vatandaşlarımıza olacak. Türkiye’nin daha iyi bir geleceğe götürebilmek adında oy kaybetme riskimize rağmen masada kalmaya çalıştık. Emeklilerimiz, işçilerimiz, memurlarımız için elimiz taşın altından hiçbir zaman kalkmadı. Bundan sonra kararı vatandaşlarımız verecektir” açıklamasında bulundu.

 

“YUMRUKLARIN SIKILDIĞI ÜLKELERDE SORUNLAR ÇÖZÜLMEZ”

CHP’nin koalisyon ilkeleri ve Türkiye’nin beş temel sorununa da değinen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Türkiye’de bu zamana kadar çözülemeyen beş sorun var ve bu sorunlar çözülmedikçe derinleşiyor. Dış politikamızda sürekli olarak güvenlik riskleri oluşmakta. Bölgemizdeki varlığımızı ‘Yurtta barış, dünyada barış” ekseni içerisinde yeniden oluşturmak içindeyiz. Emeklilere bayramlarda ikramiye verilmesi, asgari ücretin bin 500 liraya yükselmesi, çiftçiye mazotun 1,5 lira olması gerekiyor. Büyük hedeflere ulaşmak için birinci sınıf demokrasiye de ihtiyaç vardır. Çocuklarımızın ezberini değil, sosyal becerilerini geliştiren eğitim sistemine gereksinim duyuluyor. Ayrıca bütün bunlar huzurun olmadığı, tersine yumrukların sıkıldığı bir ülkede gelişemez” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99