Flaş Kocaeli

İzmitli tanker şoförü İntihar saldırısını önledi

Iğdır'da PKK'lılar tarafından karakola düzenlenmesi planlanan intihar eylemi faciaya dönmeden engellendi. Faciayı önleyen ise İzmitli tanker şoförü

 

İZMİTLİ ŞOFÖR PKK'NIN EYLEMİNİ ÖNLEDİ

İzmitli Tanker şoförü T.G 5 gün önce Kocaeli'den yola çıkmıştı, Iğdır-Doğubayazıt yolunu kesen PKK'lı teröristler, Doğubayazıt'tan Iğdır'a gitmekte olan İzmitli Şoför T.G'nin kullandığı ve sıkıştırılmış doğalgaz (LNG) taşıyan tankeri durdurdu.

Üzerinde bomba düzeneği olan terörist tankere binerek İzmitli sürücünün kafasına silah dayadı. Sürücüden kendisinin söylediği yere sürmesini isteyen terörist söylediklerinin yapılmaması halinde ateş edeceğini söyledi. Terörist, yaklaşık 5 kilometrelik yolu bu şekilde geldikten sonra sürücüden Suveren Jandarma Karakol Komutanlığı'na doğru sürmesini istedi. Sürücü, karakola 300 metre kala aracındaki teröristin bomba düzeneğiyle uğraştığı esnada aracın el frenini çekip araçtan atladı.

ARAÇTAN ATLAYARAK ASKERLERE KOŞTU VE ÖNLEM ALMALARINI İSTEDİ

Araçtan atlayan sürücü yol kontrolü yapan askerlere koşarak araçta bomba yüklü olduğunu bildirdi.

Sürücünün araçtan atlamasının ardından araç içindeki terörist üzerindeki bomba düzeneğini araca bırakarak indi. Tankeri arkadan takip eden bir pikaba binen terörist hızla uzaklaştıktan sonra araç içindeki bomba uzaktan kumandayla patlatıldı. Patlamanın etkisiyle tankerin sürücü kısmı alev alırken patlama LNG gazının bulunduğu tanka etki etmedi. Alev alan tankerin sürücü bölümü kullanılamaz hale geldi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99