“Mobilya Fuarı MOBESKO’da da olmalı” - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

“Mobilya Fuarı MOBESKO’da da olmalı”

By Aziiz Concept’in sahibi Hasan Akçakıl, Mobilya Fuarı’nın MOBESKO’da da yapılması gerektiğini vurguladı

1976 yılında mobilya sektörüne atılan By Aziiz Concept’in sahibi Hasan Akçakıl, 40 yıllık tecrübesini MOBESKO Mobilyacılar Çarşısı’nda yaşatıyor. Kuruluşundan bu yana MOBESKO’da By Aziz olarak hizmet veren Akçakıl, aynı zamanda MOBESKO’nun yönetim kurulu üyesi olarak da ön plana çıkıyor. Akçakıl, baba mesleği olan mobilyacılığı alışılmış olanın dışında farklı bir konsept ile halkın beğenisine sunuyor.
MAĞAZA İSMİNİ OĞULDAN ALIYOR
Aslen Niğde Koyunlulu olan Akçakıl, İstanbul’da başladığı mobilyacılığı MOBESKO’da sürdürüyor. Bin 600 metrekare alanda müşterisiyle buluşan, 5 personel ile B/3 blokta hizmet veren By Aziiz, ismini Hasan Akçakıl’ın Endüstri Mühendisi olan oğlu Aziz’den alıyor. Akçakıl, 92 mağazanın bulunduğu MOBESKO’nun tek bir mağaza olarak anlatılması gerektiğini savunuyor.
ORTAYA FARKLI BİR STİL ÇIKARTTIK
Klasik Avangarde serisinin göz kamaştıran tasarımlarını bulabileceğiniz By Aziiz Mağazası, ürün ve malzeme kalitesiyle dikkat çekiyor. Ürünlerin İstanbul’da üretildiğini söyleyen Akçakıl, “Ürünlerimiz tamamen el oyması ve ahşap. Kaliteli boyalar kullanıyoruz. Kumaşlar, günümüzün en iyi kumaşlarından seçiliyor. Klasik mobilya serisinden yola çıktık, örnekleri harmanladık ve farklı bir stil çıkarttık” dedi.
AVRUPA YAKASI MOBESKO’YA GELECEK
Bahçecik, Kartepe, Sakarya, Bolu, İstanbul, Gölcük gibi yerlere çok ürün sattıklarını ifade eden Akçakıl, “Şu sıralar Azerbaycan için yeni ürün yapıyoruz” diye konuştu. MOBESKO’nun geleceğinden umutlu olduğunu belirten Akçakıl, “İstanbul’da bulunan mobilyacılar çarşısı Modoko, ilerleyen günlerde kentsel dönüşüm kapsamında yenilenecek. Modoko inşaatı en az 3 yıl gibi bir sürede biter. Bu da MOBESKO’nun lehine olacak. Avrupa Yakası’ndaki vatandaşların MOBESKO’ya yöneleceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.
ULAŞIM SIKINTIMIZ BİTECEK
Akçakıl, Goodyear Sapağı’nda devam eden kavşak çalışması hakkında ise, “Çalışmalar bizi ulaşım noktasında sıkıntıya soktu ama bittiğinde bizim işimize çok yaracak” dedi. Kısa bir süre önce ticari hayatına başlayan Symbol Kocaeli’nin MOBESKO’ya faydalı olduğunu belirten Akçakıl, mobilya fuarının her yıl MOBESKO’da da yapılması gerektiğini vurguladı.
KOCAELİ’YE ÖZEL 41 KATLI OTEL
MOBESKO’ya ait boş arsa ile ilgili de görüşlerini dile getiren Akçakıl, “Sitemizin arka tarafında bilindiği üzere boş bir arazimiz var. Burası için çeşitli projeler düşünülebilir. Ben Kocaeli’de, kapalı otoparkı ve geniş alanı olan otel olmadığını düşünüyorum. Araziye, altı spor kompleksi olan ve Kocaeli’ye özel 41 katlı otel yapılmasının güzel olacağı fikrindeyim. Bir diğer önerim ise geçici olarak da olsa Ulus Pazarı’nın buraya gelmesi” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99