Derinceliler Konya gezilerinden mutlu dönüyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Derinceliler Konya gezilerinden mutlu dönüyor

 

Derince Belediyesi’nin “Harikalar Sahili’nden Mevlana Diyarı’na” adı altında düzenlediği kültür gezileri kapsamında Konya’ya seyahat eden Derinceliler, bu gezilerden son derece mutlu dönerken Başkan Bulut’a teşekkür etmeyi de ihmal etmiyor 

 

“Belediyemizin hizmetlerinden çok memnunuz”

Kültür gezileri kapsamında Derincelileri Konya’nın manevi kalbi Mevlana ile buluşturmaya devam eden Derince Belediyesi’nin bu önemli organizasyonu ilçe halkından yoğun ilgi görüyor. Manevi coğrafyamızın başkenti Konya’ya düzenlenen ve ilk etapta bin 200 Derinceliyi kapsayan kültür gezilerine katılan ilçe halkı bu hizmetten son derece memnun. Geziye iştirak eden Derinceli vatandaşlardan Rahmi Akça, yaptığı değerlendirmede “Bizleri Konya’ya getiren belediyemizden Allah razı olsun. Gezimiz çok güzel geçti, rehberlerimiz buradaki yerleri çok güzel bir şekilde anlattı. Ayrıca hızlı tren hizmetinden de çok memnunuz bize uçak gibi geldi. Belediyemizin hizmetlerinden çok memnunuz, bizler de belediyemize güç katıyor ve destek veriyoruz” diyerek görüşlerini belirtti.

 

“Her insanın gezme imkanı yok”

Yenikent Mahallesi sakinlerinden Sadettin Polat ve eşi Güzin Polat da, Konya’ya düzenlenen kültür gezisinden son derece memnun olduklarını ifade ediyor. Sadettin Polat, gezinin amacına vurgu yaparak, “Derince halkı için güzel bir organizasyon. Maddi sorunları olan insanların gezemeyip, göremediği yerleri görmesi, buraları tanıması gerçekten çok güzel bir olay. Belediye başkanımızın bizlere yaptığı bu hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Böyle büyük dini düşünürlerin olduğu yerleri gezmek bize ayrı bir güzellik ve haz veriyor” dedi. Sadettin Polat, ayrıca Ramazan etkinliklerine de değinerek “Şimdiye kadar yaşanan Ramazan iftarlarında büyük israflar oluyordu ama başkanımız bunu önledi. Kendisine bu yönden de teşekkür ediyorum” dedi. İlk defa böylesi bir etkinliğe katıldıklarını belirten Güzin Polat ise “Gerçekten bu geziden çok memnun kaldık. Ben normalde uzun süreli yolculuğa gidemiyorum ama hızlı trenle bunu hiç hissetmedik. Bundan sonra yapılacak olan gezilerin de yine hızlı trenle gerçekleşmesini isterim” dedi.

 

“YHT hükümetimizin en güzel hizmetlerinden”

İlçe halkından gelen talepler doğrultusunda Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un Derincelilere sunduğu kültür gezilerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren bir diğer isim ise Çenedağ Mahallesi sakinlerinden Sevgi Özdemir oldu. Konya’daki manevi iklimi yerinde görmekten dolayı son derece mutlu olduğunu belirten Özdemir, “Düzenlenen bu geziyi çok güzel bulduk, her zaman böyle organizasyonları bekliyoruz. Yüksek Hızlı Tren’le seyahat etmemiz de Konya’ya son derece rahat ulaşmamızı sağladı. Yüksek Hızlı Tren hükümetimizin en güzel eserlerinden biri. Konya’da günümüz çok güzel geçti. Bundan sonra da bilmediğimiz, görmediğimiz yerlere geziler düzenlenirse memnun oluruz. Belediye başkanımızdan ve belediyemizin hizmetlerinden dolayı mutluyuz. Başkanımızdan da, başbakanımızdan da, cumhurbaşkanımızdan da çok memnunuz. İnşallah ülkemizde yaşanan bu istikrar aynı şekilde devam eder” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99