Kandıra Belediyesinde Toki Çalışmalarında Son Viraj - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kandıra Belediyesinde Toki Çalışmalarında Son Viraj

Kandıra Belediyesinin Toki ile birlikte yürüttüğü Kandıra Toplu Konut Projesinde çalışmalar devam ediyor.

Eski hindi üretim çiftliğinin yerine yapılacak olan  Kandıra Toplu Konut Projesindeki çalışmalarda yeni bir alt merkez oluşturuluyor. Proje kapsamında ,  10 dönümlük ticaret alanı, 39 bin metre karelik park alanı, ilk ve orta öğretim alanları oluşturulacak.  Konutların yeni yapılan hastane binasına yakın oluşu vatandaşa  ulaşım kolaylığı sağlıyor. 

 

BAŞKAN KÖKEN, KANDIRA’DA YAPTIĞI  HİZMETLERDE   SINIR TANIMIYOR

Köken, Yaptığımız hizmetlerde ön planda tuttuğumuz tek şey var o da vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda hayatlarını sürdürmeleridir. Kandıra Belediyesi ve Toki işbirliğinde yürüttüğümüz toplu konut projemizde Kandıra ‘da yeni bir alt merkez oluşturma amacını taşıyoruz, dedi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre, arazideki mülkiyet sorunu giderildi, alt yapı çalışmaları başlatıldı.

 1/5’lik nazım imar planları ağustos ayında Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden geçiyor. Eylül ayında ise 1/1000’lik uygulama planı Kandıra Belediyesinden geçip imar komisyonuna sunulacak.  Toplamda 208 konut sayısının olacağı inşaatlara bu yıl sonunda başlanması düşünülüyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99